PDA

View Full Version : Zilina Junior Open, Slovak Republic, G4


juki
Aug 8th, 2011, 10:21 PM
Main Draw

IOANA LOREDANA ROSCA (ROU) (1) BYE
Ema DUDOVA (SVK) Vs Anita SAFRONENKA (BLR)
Laura SVATIKOVA (SVK) Vs NATALIE CVACKOVA (CZE)
Ingrid VOJCINAKOVA (SVK) (14) BYE

Kasandra KOZUB (POL) (10) BYE
Sona PRISCAKOVA (SVK) Vs Nina DRGALOVA (SVK)
Polina DOZORTSEVA (RUS) Vs TEREZA ILAVSKA (SVK)
Monika STANIKOVA (SVK) (8) BYE

Marta SRAMKOVA (SVK) (4) BYE
Karolina NOVOTNA (CZE) Vs Dominika KRSAKOVA (SVK)
Antonia FILARSKA (SVK) Vs Andrea RYBAROVA (SVK)
Paula SMETAK (GER) (16) BYE

Dominika LACKOVA (SVK) (9) BYE
Laura ENEA (ROU) Vs Patricia ILLOVA (SVK)
Luca FABIAN (HUN) Vs Barbora VASILKOVA (SVK)
Alisa KNYAZEVA (RUS) (5) BYE

Rebecca SRAMKOVA (SVK) (7) BYE
Dominika HADNADOVA (SVK) Vs Kristina LAGODA (RUS)
Alexandra STANOVA (SVK) Vs Adriana GERGELYOVA (SVK)
Olha ROMANYSHYN (UKR) (11) BYE

Lenka ZELINSKA (SVK) (15) BYE
Ekaterina STEPANOVA (RUS) Vs Natalia BLAHOVA (SVK)
Simina-Teodora BODEA (ROU) Vs Paulina PETRISKOVA (SVK)
Tina MOHORCIC (SLO) (3) BYE

Barbara KOTELESOVA (SVK) (6) BYE
JANINA BRAUN (GER) Vs Laura MATUSKOVA (SVK)
Nikola DOLAKOVA (SVK) Vs Natalia KARAFFOVA (SVK)
Ruxandra ABABII (ROU) (12) BYE

Nina BUBELOVA (SVK) (13) BYE
Adrianna ROSIK (POL) Vs SARLOTA CESNEKOVA (SVK)
Anouchka ZAMBOCHOVA (CZE) Vs Alzbeta HOUBOVA (SVK)
Alina SILICH (RUS) (2) BYE

juki
Aug 9th, 2011, 10:24 PM
1st Round

IOANA LOREDANA ROSCA (ROU) (1) BYE
Anita SAFRONENKA (BLR) defeated Ema DUDOVA (SVK) 6-1 6-1
NATALIE CVACKOVA (CZE) defeated Laura SVATIKOVA (SVK) 6-1 1-6 6-1
Ingrid VOJCINAKOVA (SVK) (14) BYE

Kasandra KOZUB (POL) (10) BYE
Nina DRGALOVA (SVK) defeated Sona PRISCAKOVA (SVK) 6-4 7-6(5)
Polina DOZORTSEVA (RUS) defeated TEREZA ILAVSKA (SVK) 7-6(8) 6-3
Monika STANIKOVA (SVK) (8) BYE

Marta SRAMKOVA (SVK) (4) BYE
Karolina NOVOTNA (CZE) defeated Dominika KRSAKOVA (SVK) 6-3 6-2
Antonia FILARSKA (SVK) defeated Andrea RYBAROVA (SVK) 6-0 6-2
Paula SMETAK (GER) (16) BYE

Dominika LACKOVA (SVK) (9) BYE
Laura ENEA (ROU) defeated Patricia ILLOVA (SVK) 6-3 7-5
Barbora VASILKOVA (SVK) defeated Luca FABIAN (HUN) 2-6 6-4 7-5
Alisa KNYAZEVA (RUS) (5) BYE

Rebecca SRAMKOVA (SVK) (7) BYE
Kristina LAGODA (RUS) defeated Dominika HADNADOVA (SVK) 6-0 6-3
Alexandra STANOVA (SVK) defeated Adriana GERGELYOVA (SVK) 6-1 6-0
Olha ROMANYSHYN (UKR) (11) BYE

Lenka ZELINSKA (SVK) (15) BYE
Natalia BLAHOVA (SVK) defeated Ekaterina STEPANOVA (RUS) 6-4 6-4
Paulina PETRISKOVA (SVK) defeated Simina-Teodora BODEA (ROU) 6-1 6-0
Tina MOHORCIC (SLO) (3) BYE

Barbara KOTELESOVA (SVK) (6) BYE
Laura MATUSKOVA (SVK) defeated JANINA BRAUN (GER) Walkover
Nikola DOLAKOVA (SVK) defeated Natalia KARAFFOVA (SVK) 6-1 6-2
Ruxandra ABABII (ROU) (12) BYE

Nina BUBELOVA (SVK) (13) BYE
Adrianna ROSIK (POL) defeated SARLOTA CESNEKOVA (SVK) 6-3 1-6 6-3
Alzbeta HOUBOVA (SVK) defeated Anouchka ZAMBOCHOVA (CZE) 6-2 6-0
Alina SILICH (RUS) (2) BYE

juki
Aug 11th, 2011, 09:52 PM
2nd Round

IOANA LOREDANA ROSCA (ROU) (1) defeated Anita SAFRONENKA (BLR) 6-3 6-3
NATALIE CVACKOVA (CZE) defeated Ingrid VOJCINAKOVA (SVK) (14) 6-3 6-1
Nina DRGALOVA (SVK) defeated Kasandra KOZUB (POL) (10) 6-4 6-7(3) 7-6(0)
Monika STANIKOVA (SVK) (8) defeated Polina DOZORTSEVA (RUS) 6-0 6-0

Marta SRAMKOVA (SVK) (4) defeated Karolina NOVOTNA (CZE) 6-3 6-2
Paula SMETAK (GER) (16) defeated Antonia FILARSKA (SVK) 7-5 4-6 6-4
Dominika LACKOVA (SVK) (9) defeated Laura ENEA (ROU) 6-4 6-0
Alisa KNYAZEVA (RUS) (5) defeated Barbora VASILKOVA (SVK) 6-2 6-3

Rebecca SRAMKOVA (SVK) (7) defeated Kristina LAGODA (RUS) 3-6 6-3 6-1
Alexandra STANOVA (SVK) defeated Olha ROMANYSHYN (UKR) (11) 6-2 6-3
Lenka ZELINSKA (SVK) (15) defeated Natalia BLAHOVA (SVK) 6-2 6-0
Tina MOHORCIC (SLO) (3) defeated Paulina PETRISKOVA (SVK) 6-1 6-2

Barbara KOTELESOVA (SVK) (6) defeated Laura MATUSKOVA (SVK) 6-1 6-2
Ruxandra ABABII (ROU) (12) defeated Nikola DOLAKOVA (SVK) 6-4 6-0
Adrianna ROSIK (POL) defeated Nina BUBELOVA (SVK) (13) 6-2 6-1
Alina SILICH (RUS) (2) defeated Alzbeta HOUBOVA (SVK) 6-0 6-4

3rd Round

IOANA LOREDANA ROSCA (ROU) (1) defeated NATALIE CVACKOVA (CZE) 6-2 6-1
Monika STANIKOVA (SVK) (8) defeated Nina DRGALOVA (SVK) 6-3 6-3

Marta SRAMKOVA (SVK) (4) defeated Paula SMETAK (GER) (16) 6-3 6-2
Dominika LACKOVA (SVK) (9) defeated Alisa KNYAZEVA (RUS) (5) 6-1 6-3

Alexandra STANOVA (SVK) defeated Rebecca SRAMKOVA (SVK) (7) 6-7(1) 6-3 6-3
Tina MOHORCIC (SLO) (3) defeated Lenka ZELINSKA (SVK) (15) 6-2 3-6 6-2

Barbara KOTELESOVA (SVK) (6) defeated Ruxandra ABABII (ROU) (12) 6-3 6-0
Alina SILICH (RUS) (2) defeated Adrianna ROSIK (POL) 6-2 6-2

juki
Aug 12th, 2011, 08:30 PM
Quarterfinal

Monika Stanikova (Svk) (8) Defeated Ioana Loredana Rosca (Rou) (1) 1-6 6-3 7-6(5)
Marta Sramkova (Svk) (4) Defeated Dominika Lackova (Svk) (9) 4-6 6-2 6-0

Tina Mohorcic (Slo) (3) Defeated Alexandra Stanova (Svk) 4-6 6-1 6-3
Alina Silich (Rus) (2) Defeated Barbara Kotelesova (Svk) (6) 5-7 6-2 7-5

juki
Aug 13th, 2011, 08:23 PM
Semifinal

Monika Stanikova (SVK) (8) Defeated Marta Sramkova (SVK) (4) 6-2 6-4
Alina Silich (RUS) (2) Defeated Tina Mohorcic (SLO) (3) 6-4 4-6 6-2

juki
Aug 14th, 2011, 07:18 PM
Final

Monika STANIKOVA (SVK) (8) defeated Alina SILICH (RUS) (2) 6-0 6-0