PDA

View Full Version : 10th AOTK TwigaCup,Estonia,G4


tobi
Jul 11th, 2011, 12:06 AM
MD

Stanislava STASCHENKO (UKR) (1) Vs Agne CEPELYTE (LTU)
Aleksandra EMELIANOVA (RUS) Vs Lisanna PIHLAK (EST)

AnnelyI POKRAS (EST) Vs Yauheniya SHAPAVAL (BLR)
Katrina ANDRZEJEVSKA (LAT) Vs Annika SILLANPAA (FIN) (7)

Alisa KNYAZEVA (RUS) (3) Vs India SANDERS (GBR)
Kadi ILVES (EST) Vs Nelli LIUS (FIN)

Diana SHEVCHENKO (RUS) Vs Egle JAKUCIUNAITE (LTU)
Elisa-Mai KOONIK (EST) Vs Nastassia RUBEL (BLR) (8)

Tatjana VOROBJOVA (EST) (6) Vs KHRYSTSINA KANDRATSIUK (BLR)
Mia Nicole EKLUND (FIN) Vs Ekaterina NAZAROVA (RUS)

Nanette NYLUND (FIN) Vs Valeria POPKO (RUS)
Mari KALMA (EST) Vs Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR) (4)

Akvile PARAZINSKAITE (LTU) (5) Vs Aliona LADUTSKA (BLR)
Daria TARASENKO (RUS) Vs Mari MAHONI (EST)

LIISA PAJUMETS (EST) Vs Anna Marija ZIDERE (LAT)
Anna SOKIRAN (RUS) Vs Petra PIIRTOLA (FIN) (2)

juki
Jul 11th, 2011, 10:43 PM
1st Round

Agne CEPELYTE (LTU) defeated Stanislava STASCHENKO (UKR) (1) 6-2 4-3 Retired
Lisanna PIHLAK (EST) defeated Aleksandra EMELIANOVA (RUS) 1-6 6-0 6-3

Yauheniya SHAPAVAL (BLR) defeated AnnelyI POKRAS (EST) 6-2 7-5
Katrina ANDRZEJEVSKA (LAT) defeated Annika SILLANPAA (FIN) (7) 6-2 7-6(3)

Alisa KNYAZEVA (RUS) (3) defeated India SANDERS (GBR) 6-3 6-2
Kadi ILVES (EST) defeated Nelli LIUS (FIN) 6-0 6-4

Egle JAKUCIUNAITE (LTU) defeated Diana SHEVCHENKO (RUS) 4-6 7-5 6-3
Nastassia RUBEL (BLR) (8) defeated Elisa-Mai KOONIK (EST) 6-1 7-5

Tatjana VOROBJOVA (EST) (6) defeated KHRYSTSINA KANDRATSIUK (BLR) 5-7 6-3 7-5
Mia Nicole EKLUND (FIN) defeated Ekaterina NAZAROVA (RUS) 7-5 6-2

Nanette NYLUND (FIN) defeated Valeria POPKO (RUS) 6-1 6-3
Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR) (4) defeated Mari KALMA (EST) 6-2 6-1

Akvile PARAZINSKAITE (LTU) (5) defeated Aliona LADUTSKA (BLR) 6-4 6-3
Daria TARASENKO (RUS) defeated Mari MAHONI (EST) 6-1 6-4

LIISA PAJUMETS (EST) defeated Anna Marija ZIDERE (LAT) 6-1 6-0
Anna SOKIRAN (RUS) defeated Petra PIIRTOLA (FIN) (2) 6-2 4-6 6-4

juki
Jul 13th, 2011, 12:35 AM
2nd Round

Agne CEPELYTE (LTU) defeated Lisanna PIHLAK (EST) 6-2 6-4
Yauheniya SHAPAVAL (BLR) defeated Katrina ANDRZEJEVSKA (LAT) 7-6(3) 3-6 6-3

Alisa KNYAZEVA (RUS) (3) defeated Kadi ILVES (EST) 3-6 6-1 6-3
Nastassia RUBEL (BLR) (8) defeated Egle JAKUCIUNAITE (LTU) 4-6 6-3 6-2

Tatjana VOROBJOVA (EST) (6) defeated Mia Nicole EKLUND (FIN) 0-6 6-2 7-6(7)
Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR) (4) defeated Nanette NYLUND (FIN) 6-3 6-1

Daria TARASENKO (RUS) defeated Akvile PARAZINSKAITE (LTU) (5) 6-2 7-6(1)
Anna SOKIRAN (RUS) defeated LIISA PAJUMETS (EST) 6-4 6-4

juki
Jul 14th, 2011, 03:09 AM
Quarterfinal

Agne CEPELYTE (LTU) defeated Yauheniya SHAPAVAL (BLR) 6-3 7-6(9)
Nastassia RUBEL (BLR) (8) defeated Alisa KNYAZEVA (RUS) (3) 6-7(10) 6-2 6-4

Tatjana VOROBJOVA (EST) (6) defeated Valeryia KULIKOUSKAYA (BLR) (4) 6-2 6-4
Anna SOKIRAN (RUS) defeated Daria TARASENKO (RUS) 6-7(3) 7-6(3) 2-1 Retired

juki
Jul 15th, 2011, 01:30 AM
Semifinal

Agne CEPELYTE (LTU) defeated Nastassia RUBEL (BLR) (8) 5-7 7-5 6-2
Tatjana VOROBJOVA (EST) (6) defeated Anna SOKIRAN (RUS) 6-1 2-6 6-1

juki
Jul 16th, 2011, 01:15 AM
Final

Agne CEPELYTE (LTU) defeated Tatjana VOROBJOVA (EST) (6) 6-3 6-4