PDA

View Full Version : Jeju International Junior Championships,Korea,G4


tobi
Apr 4th, 2011, 08:41 PM
MD

Ayaka OKUNO (JPN) (1) BYE
Ahreum PARK (KOR) Vs Zixian ZHANG (CHN)

Seul LEE (KOR) Vs Leshia GADACZ (CAN)
Hyounjin LEE (KOR) (13) BYE

Warissara PRAJOUBPHANSRI (THA) (11) BYE
Yeo Jin HONG (KOR) Vs So-Ri PARK (KOR)

Ha Eun LIM (KOR) Vs Chisa HOSONUMA (JPN)
Nam Yeon JUN (KOR) (6) BYE

Hyojung YEA (KOR) (3) BYE
Hye In LEE (KOR) Vs Kyouka OKAMURA (JPN)

Chan-Mi LEE (KOR) Vs Yukino EMI (JPN)
Se-Hyun KIM (KOR) (14) BYE

Maika Jae TANPOCO (PHI) (12) BYE
Hye Jung LEE (KOR) Vs Siriporn PHAKAMAD (THA)

Fumika NAKAMURA (JPN) Vs Hee-Jin OH (KOR)
Ah SONG (KOR) (7) BYE

Da Hye KIM (KOR) (5) BYE
Sherri HOLLEY (CAN) Vs Jaeyeon KIM (KOR)

Han Bi HYUN (KOR) Vs Nayu MASUI (JPN)
Yeong Won JEONG (KOR) (10) BYE

Soyeon PARK (KOR) (16) BYE
Natsumi OKAMOTO (JPN) Vs Da Hye KANG (KOR)

Da Un LEE (KOR) Vs Injung KIM (KOR)
Gornganok TIRAGANOK (THA) (4) BYE

So Dam PARK (KOR) (8) BYE
Danbi JEON (KOR) Vs Mishio RYO (JPN)

So Hyun PARK (KOR) Vs Na-Young LEE (KOR)
Carina MA KA MAN (HKG) (9) BYE

Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) (15) BYE
Ayaka HIGASHI (JPN) Vs Sujin YOUN (KOR)

Minami SHUTO (JPN) Vs Ji-Eun LIM (KOR)
Ji-Hee CHOI (KOR) (2) BYE

juki
Apr 5th, 2011, 05:47 PM
1st Round

Ayaka OKUNO (JPN) (1) BYE
Zixian ZHANG (CHN) defeated Ahreum PARK (KOR) 6-2 7-6(5)
Seul LEE (KOR) defeated Leshia GADACZ (CAN) 6-2 6-3
Hyounjin LEE (KOR) (13) BYE

Warissara PRAJOUBPHANSRI (THA) (11) BYE
Yeo Jin HONG (KOR) defeated So-Ri PARK (KOR) 6-2 4-6 6-2
Chisa HOSONUMA (JPN) defeated Ha Eun LIM (KOR) 6-1 6-4
Nam Yeon JUN (KOR) (6) BYE

Hyojung YEA (KOR) (3) BYE
Kyouka OKAMURA (JPN) defeated Hye In LEE (KOR) 6-2 6-3
Yukino EMI (JPN) defeated Chan-Mi LEE (KOR) 6-1 6-2
Se-Hyun KIM (KOR) (14) BYE

Maika Jae TANPOCO (PHI) (12) BYE
Siriporn PHAKAMAD (THA) defeated Hye Jung LEE (KOR) 1-6 6-3 6-1
Fumika NAKAMURA (JPN) defeated Hee-Jin OH (KOR) 4-6 6-2 6-1
Ah SONG (KOR) (7) BYE

Da Hye KIM (KOR) (5) BYE
Jaeyeon KIM (KOR) defeated Sherri HOLLEY (CAN) 6-0 6-2
Nayu MASUI (JPN) defeated Han Bi HYUN (KOR) 6-1 6-4
Yeong Won JEONG (KOR) (10) BYE

Soyeon PARK (KOR) (16) BYE
Da Hye KANG (KOR) defeated Natsumi OKAMOTO (JPN) 6-4 7-5
Da Un LEE (KOR) defeated Injung KIM (KOR) 7-6(5) 6-2
Gornganok TIRAGANOK (THA) (4) BYE

So Dam PARK (KOR) (8) BYE
Mishio RYO (JPN) defeated Danbi JEON (KOR) 7-5 6-4
Na-Young LEE (KOR) defeated So Hyun PARK (KOR) 6-1 6-1
Carina MA KA MAN (HKG) (9) BYE

Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) (15) BYE
Sujin YOUN (KOR) defeated Ayaka HIGASHI (JPN) 6-3 6-2
Minami SHUTO (JPN) defeated Ji-Eun LIM (KOR) 6-1 6-0
Ji-Hee CHOI (KOR) (2) BYE

juki
Apr 6th, 2011, 01:08 PM
2nd Round

Ayaka OKUNO (JPN) (1) defeated Zixian ZHANG (CHN) 6-0 6-1
Seul LEE (KOR) defeated Hyounjin LEE (KOR) (13) 6-2 6-4

Warissara PRAJOUBPHANSRI (THA) (11) defeated Yeo Jin HONG (KOR) 6-4 7-6(6)
Nam Yeon JUN (KOR) (6) defeated Chisa HOSONUMA (JPN) 6-0 6-1

Hyojung YEA (KOR) (3) defeated Kyouka OKAMURA (JPN) 6-2 6-3
Yukino EMI (JPN) defeated Se-Hyun KIM (KOR) (14) 7-5 7-5

Maika Jae TANPOCO (PHI) (12) defeated Siriporn PHAKAMAD (THA) 6-2 6-0
Ah SONG (KOR) (7) defeated Fumika NAKAMURA (JPN) 6-2 6-3

Da Hye KIM (KOR) (5) defeated Jaeyeon KIM (KOR) 6-2 6-4
Yeong Won JEONG (KOR) (10) defeated Nayu MASUI (JPN) 6-3 6-4

Soyeon PARK (KOR) (16) defeated Da Hye KANG (KOR) 6-4 6-2
Da Un LEE (KOR) defeated Gornganok TIRAGANOK (THA) (4) 6-2 5-7 6-1

So Dam PARK (KOR) (8) defeated Mishio RYO (JPN) 6-3 6-3
Na-Young LEE (KOR) defeated Carina MA KA MAN (HKG) (9) 6-1 6-0

Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) (15) defeated Sujin YOUN (KOR) 6-3 6-2
Ji-Hee CHOI (KOR) (2) defeated Minami SHUTO (JPN) 6-2 6-2

juki
Apr 7th, 2011, 03:32 PM
3rd Round

Ayaka OKUNO (JPN) (1) defeated Seul LEE (KOR) 6-3 6-2
Nam Yeon JUN (KOR) (6) defeated Warissara PRAJOUBPHANSRI (THA) (11) 6-4 6-1

Yukino EMI (JPN) defeated Hyojung YEA (KOR) (3) 6-3 6-7(6) 6-3
Ah SONG (KOR) (7) defeated Maika Jae TANPOCO (PHI) (12) 2-6 6-4 6-2

Da Hye KIM (KOR) (5) defeated Yeong Won JEONG (KOR) (10) 2-6 6-3 6-3
Da Un LEE (KOR) defeated Soyeon PARK (KOR) (16) 4-6 6-4 7-6(5)

So Dam PARK (KOR) (8) defeated Na-Young LEE (KOR) 7-6(5) 6-3
Ji-Hee CHOI (KOR) (2) defeated Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) (15) 6-4 6-1

juki
Apr 8th, 2011, 04:13 PM
Quarterfinal

Nam Yeon JUN (KOR) (6) defeated Ayaka OKUNO (JPN) (1) 2-6 6-2 6-3
Ah SONG (KOR) (7) defeated Yukino EMI (JPN) 6-2 6-2

Da Hye KIM (KOR) (5) defeated Da Un LEE (KOR) 6-0 Retired
Ji-Hee CHOI (KOR) (2) defeated So Dam PARK (KOR) (8) 6-1 6-0

juki
Apr 9th, 2011, 08:08 PM
Semifinal

Nam Yeon JUN (KOR) (6) defeated Ah SONG (KOR) (7) 6-2 6-3
Da Hye KIM (KOR) (5) defeated Ji-Hee CHOI (KOR) (2) 6-0 2-6 6-1

juki
Apr 10th, 2011, 04:41 PM
Final

Nam Yeon JUN (KOR) (6) defeated Da Hye KIM (KOR) (5) 6-3 6-4

Hopefully tennisitv will show the match, would like to see Da Hye play :)