PDA

View Full Version : 43rd Brunei ITF Junior Circuit, G4


juki
Mar 8th, 2011, 11:48 PM
1st Round

Katherine IP (HKG) (1) BYE
Lyn Yuen CHOO (MAS) defeated Kana SATO (JPN) 6-0 6-2
Hua-Chen LEE (TPE) defeated Rio SUZUKI (JPN) 6-2 6-3
Warissara PRAJOUBPHANSRI (THA) (13) defeated Hanemas PANGESTU (INA) 6-4 6-1

Miki KOBAYASHI (JPN) (12) defeated Si Ying Julienne KEONG (SIN) 6-1 6-1
Yukun ZHANG (CHN) defeated Yulu LIN (TPE) 1-6 6-0 6-2
Anais NUSSAUME (FRA) defeated Shiina HIRAMATSU (JPN) 7-6(5) 6-2
Voni DARLINA (INA) (6) defeated Hsin-Ping CHENG (TPE) 4-6 6-1 6-0

CHING-WEN HSU (TPE) (3) defeated Mihoki MIYAHARA (JPN) 6-1 6-4
Natnicha RUANGSUMREJ (THA) defeated Puspa Ratih TRI OKTAVIRA (INA) 6-3 6-0
Ayano SONODA (JPN) defeated Adelle BOEY (MAS) 6-1 6-0
Pei-Wen KAO (TPE) defeated Ann-Christin NILSSON (GER) (14) 1-6 6-0 6-1

Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) defeated Lyn Yee CHOO (MAS) (11) 6-3 6-2
Akiho KAKUYA (JPN) defeated Yun-Chieh CHANG (TPE) 6-3 6-3
Mao NISHIGUCHI (JPN) defeated Lo SHAO CHI (TPE) 6-1 6-0
Verena Jane SCOTT (GBR) (5) defeated Satomi MOMOSE (JPN) 6-3 6-2

Dina KARINA (INA) (8) defeated Jia Wei TI (MAS) 6-2 6-2
Chiung En WU (TPE) defeated Miyako MIZUNO (JPN) 6-3 6-1
Carmen Florence LAI (HKG) defeated Asuka KATO (JPN) 6-1 6-4
Nour AZZOUZ (EGY) (10) defeated Yu-Ting HSIEH (TPE) 6-1 6-2

Hui-Zhen RUAN (TPE) (15) defeated Utaka KISHIGAMI (JPN) 6-2 6-1
Rheeya DOSHI (SIN) defeated Yuri KATANO (JPN) 6-1 6-4
Alyssa BOEY (MAS) defeated Shiori YOSHINAGA (JPN) 6-1 6-3
Gornganok TIRAGANOK (THA) (4) defeated Zhi-Huan Eva CHEN (TPE) 6-1 6-2

Parminder KAUR (IND) (7) defeated Eunice Ying Ci LO (BRU) 6-0 6-0
Siriporn PHAKAMAD (THA) defeated Kana YAMAGISHI (JPN) 6-4 7-6(4)
Kyouka OKAMURA (JPN) defeated Theiviya SELVARAJOO (MAS) 6-4 6-1
Chia Hsien YANG (TPE) (9) defeated Deria NUR HALIZA (INA) 6-3 6-3

Miyo KOBAYASHI (JPN) (16) Vs Pernilla WOHLSTROM (FIN)
Vita TAHER (INA) defeated Yi-Hsuan WU (TPE) 6-2 6-0
Yi-Chi MA (TPE) defeated Minami HAGIWARA (JPN) 7-5 6-4
Anna Clarice PATRIMONIO (PHI) (2) defeated Hyda Yazmin MOHD YAZIP (MAS) 6-0 6-0

juki
Mar 10th, 2011, 05:46 AM
2nd Round

Katherine IP (HKG) (1) defeated Lyn Yuen CHOO (MAS) 6-3 6-3
Hua-Chen LEE (TPE) defeated Warissara PRAJOUBPHANSRI (THA) (13) 6-4 6-1

Yukun ZHANG (CHN) defeated Miki KOBAYASHI (JPN) (12) 6-3 1-6 6-2
Voni DARLINA (INA) (6) defeated Anais NUSSAUME (FRA) 6-1 6-1

CHING-WEN HSU (TPE) (3) defeated Natnicha RUANGSUMREJ (THA) 6-0 6-0
Ayano SONODA (JPN) defeated Pei-Wen KAO (TPE) 2-6 7-5 6-1

Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) defeated Akiho KAKUYA (JPN) 6-1 6-0
Verena Jane SCOTT (GBR) (5) defeated Mao NISHIGUCHI (JPN) 6-0 6-4

Dina KARINA (INA) (8) defeated Chiung En WU (TPE) 6-2 6-3
Nour AZZOUZ (EGY) (10) defeated Carmen Florence LAI (HKG) 7-5 6-4

Hui-Zhen RUAN (TPE) (15) defeated Rheeya DOSHI (SIN) 6-3 6-0
Gornganok TIRAGANOK (THA) (4) defeated Alyssa BOEY (MAS) 6-1 6-2

Parminder KAUR (IND) (7) defeated Siriporn PHAKAMAD (THA) 6-2 6-2
Chia Hsien YANG (TPE) (9) defeated Kyouka OKAMURA (JPN) 2-6 6-3 6-4

Vita TAHER (INA) defeated Miyo KOBAYASHI (JPN) (16) 4-6 6-1 6-2
Anna Clarice PATRIMONIO (PHI) (2) defeated Yi-Chi MA (TPE) 6-0 6-2

juki
Mar 12th, 2011, 12:31 AM
3rd Round

Katherine IP (HKG) (1) defeated Hua-Chen LEE (TPE) 1-6 6-4 Retired
Voni DARLINA (INA) (6) defeated Yukun ZHANG (CHN) 6-1 6-2

CHING-WEN HSU (TPE) (3) defeated Ayano SONODA (JPN) 6-0 6-1
Verena Jane SCOTT (GBR) (5) defeated Praewpisuti CHINSAKCHAI (THA) 6-3 6-1

Dina KARINA (INA) (8) defeated Nour AZZOUZ (EGY) (10) 6-1 6-3
Hui-Zhen RUAN (TPE) (15) defeated Gornganok TIRAGANOK (THA) (4) 7-6(1) 7-6(4)

Parminder KAUR (IND) (7) defeated Chia Hsien YANG (TPE) (9) 6-2 6-3
Anna Clarice PATRIMONIO (PHI) (2) defeated Vita TAHER (INA) 6-3 6-3

Quarterfinal

Voni DARLINA (INA) (6) defeated Katherine IP (HKG) (1) 7-6(3) 6-2
CHING-WEN HSU (TPE) (3) defeated Verena Jane SCOTT (GBR) (5) 6-2 6-1

Hui-Zhen RUAN (TPE) (15) defeated Dina KARINA (INA) (8) 6-2 6-3
Anna Clarice PATRIMONIO (PHI) (2) defeated Parminder KAUR (IND) (7) 6-4 6-0

Vaxey
Mar 13th, 2011, 03:58 PM
Semifinal

CHING-WEN HSU (TPE) (3) defeated Voni DARLINA (INA) (6) 6-2 7-5
Anna Clarice PATRIMONIO (PHI) (2) defeated Hui-Zhen RUAN (TPE) (15) 6-1 6-2

Final

Anna Clarice PATRIMONIO (PHI) (2) defeated CHING-WEN HSU (TPE) (3) 6-2 6-0