PDA

View Full Version : Thursday OOP


New_balls_please
Sep 2nd, 2004, 10:28 AM
GO ARANTXA!!! :bounce: :bounce: :bounce:


Arthur Ashe 11.00 AM

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Arantxa Parra Santonja (ESP) :worship: :worship: :worship:
vs. [5]Lindsay Davenport (USA)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
[1]Justine Henin-Hardenne (BEL)
vs. Tzipora Obziler (ISR)


3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Florian Mayer (GER)
vs. [6]Andre Agassi (USA)


Arthur Ashe 7.00 PM

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
[11]Venus Williams (USA)
vs. Shikha Uberoi (USA)


2. Men's Singles - 2nd Rnd.
[3]Carlos Moya (ESP)
vs. Amer Delic (USA)



Armstrong 11.00 AM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
[9]Gaston Gaudio (ARG)
vs. Thomas Johansson (SWE)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
[4]Anastasia Myskina (RUS)
vs. Anna Chakvetadze (RUS)


3. Men's Singles - 2nd Rnd.
[26]Mardy Fish (USA)
vs. Michal Tabara (CZE)


4. Women's Singles - 2nd Rnd.
Jelena Jankovic (SCG)
vs. [7]Maria Sharapova (RUS)

Not Before 6:00 PM
5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
[8]Martina Navratilova (USA)/
[8]Leander Paes (IND)
vs. Daniela Hantuchova (SVK)/
Mark Knowles (BAH)


Grandstand 11.00 AM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Paul Goldstein (USA)
vs. [15]Paradorn Srichaphan (THA)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Antonella Serra Zanetti (ITA)
vs. [20]Chanda Rubin (USA)


3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Jerome Golmard (FRA)
vs. [5]Tim Henman (GBR)


4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Paul-Henri Mathieu (FRA)
vs. [21]Taylor Dent (USA)



Court 4 4.00 PM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
[25]Jiri Novak (CZE)
vs. Alex Calatrava (ESP)


Court 6 11.00 AM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Fernando Verdasco (ESP)
vs. [16]Andrei Pavel (ROM)


2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Zi Yan (CHN)/
Jie Zheng (CHN)
vs. Gisela Dulko (ARG)/
Patricia Tarabini (ARG)


3. Men's Doubles - 1st Rnd.
[1]Jonas Bjorkman (SWE)/
[1]Todd Woodbridge (AUS)
vs. Scott Humphries (USA)/
Donald Johnson (USA)


4. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Feliciano Lopez (ESP)/
Fernando Verdasco (ESP)
vs. [5]Michael Llodra (FRA)/
[5]Fabrice Santoro (FRA)



Court 7 11.00 AM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS)
vs. [31]Fabrice Santoro (FRA)


2. Men's Singles - 2nd Rnd.
[22]Dominik Hrbaty (SVK)
vs. Karol Kucera (SVK)


3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Kristina Brandi (PUR)
vs. [21]Amy Frazier (USA)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
[8]Anastasia Myskina (RUS)/
[8]Vera Zvonareva (RUS)
vs. Audra Cohen (USA)/
Riza Zalameda (USA)


Court 8 11.00 AM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Hyung-Taik Lee (KOR)
vs. Alberto Martin (ESP)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anabel Medina Garrigues (ESP)
vs. [29]Eleni Daniilidou (GRE)


3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Tomas Berdych (CZE)/
Ivo Karlovic (CRO)
vs. Robby Ginepri (USA)/
Mark Merklein (BAH)


4. Men's Doubles - 1st Rnd.
K.C. Corkery (USA)/
Sam Warburg (USA)
vs. Alberto Martin (ESP)/
David Sanchez (ESP)



Court 9 11.00 AM

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
[26]Elena Bovina (RUS)
vs. Maria Elena Camerin (ITA)


2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Jelena Kostanic (CRO)/
Claudine Schaul (LUX)
vs. Severine Beltrame (FRA)/
Roberta Vinci (ITA)


3. Women's Doubles - 1st Rnd.
[16]Els Callens (BEL)/
[16]Petra Mandula (HUN)
vs. Jill Craybas (USA)/
Marlene Weingartner (GER)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Adriana Serra Zanetti (ITA)/
Antonella Serra Zanetti (ITA)
vs. [12]Barbara Schett (AUT)/
[12]Patty Schnyder (SUI)


Court 10 11.00 AM

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN)
vs. Jill Craybas (USA)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
[19]Silvia Farina Elia (ITA)
vs. Katarina Srebotnik (SLO)


3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Potito Starace (ITA)
vs. Olivier Rochus (BEL)


4. Women's Singles - 2nd Rnd.
Lisa Raymond (USA)
vs. Maria Kirilenko (RUS)


5. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Julien Benneteau (FRA)/
Nicolas Mahut (FRA)
vs. Brian Baker (USA)/
Rajeev Ram (USA)



Court 11 11.00 AM

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Cyril Saulnier (FRA)
vs. [19]Nicolas Kiefer (GER)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
[9]Svetlana Kuznetsova (RUS)
vs. Nicole Pratt (AUS)


3. Men's Singles - 2nd Rnd.
[10]Nicolas Massu (CHI)
vs. Sargis Sargsian (ARM)


4. Women's Singles - 2nd Rnd.
[27]Mary Pierce (FRA)
vs. Virginia Ruano Pascual (ESP)


Court 13 11.00 AM

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Samantha Stosur (AUS)
vs. [14]Nadia Petrova (RUS)


2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Mario Ancic (CRO)/
Ivan Ljubicic (CRO)
vs. [13]Leander Paes (IND)/
[13]David Rikl (CZE)


3. Women's Doubles - 1st Rnd.
[3]Cara Black (ZIM)/
[3]Rennae Stubbs (AUS)
vs. Lilia Osterloh (USA)/
Shenay Perry (USA)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Elena Bovina (RUS)/
Nathalie Dechy (FRA)
vs. Bryanne Stewart (AUS)/
Samantha Stosur (AUS)


5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
[1]Rennae Stubbs (AUS)/
[1]Daniel Nestor (CAN)
vs. Laura Granville (USA)/
Scott Lipsky (USA)



Court 14 11.00 AM

1. Women's Doubles - 1st Rnd.
[11]Maria Vento-Kabchi (VEN)/
[11]Angelique Widjaja (INA)
vs. Caroline Dhenin (FRA)/
Silvija Talaja (CRO)


2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Jurgen Melzer (AUT)/
Alexander Peya (AUT)
vs. Massimo Bertolini (ITA)/
Filippo Volandri (ITA)


3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Jennifer Russell (USA)/
Mara Santangelo (ITA)
vs. [15]Elena Dementieva (RUS)/
[15]Ai Sugiyama (JPN)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Maria Elena Camerin (ITA)/
Milagros Sequera (VEN)
vs. [13]Alicia Molik (AUS)/
[13]Magui Serna (ESP)


Court 15 11.00 AM

1. Men's Doubles - 1st Rnd.
[15]Lucas Arnold (ARG)/
[15]Mariano Hood (ARG)
vs. Tomas Cibulec (CZE)/
David Skoch (CZE)


2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Justin Gimelstob (USA)/
Graydon Oliver (USA)
vs. Gregory Carraz (FRA)/
Arnaud Clement (FRA)


3. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Lisa McShea (AUS)/
Cyril Suk (CZE)
vs. Liezel Huber (RSA)/
Jonathan Erlich (ISR)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Ansley Cargill (USA)/
Nana Miyagi (JPN)
vs. [9]Marion Bartoli (FRA)/
[9]Myriam Casanova (SUI)



Court 17 11.00 AM

1. Men's Doubles - 1st Rnd.
[11]Frantisek Cermak (CZE)/
[11]Leos Friedl (CZE)
vs. Robbie Koenig (RSA)/
Travis Parrott (USA)


2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Jessica Kirkland (USA)/
Lindsay Lee-Waters (USA)
vs. [6]Janette Husarova (SVK)/
[6]Conchita Martinez (ESP)


3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Federico Browne (ARG)/
Guillermo Canas (ARG)
vs. Rainer Schuettler (GER)/
Mikhail Youzhny (RUS)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
[14]Silvia Farina Elia (ITA)/
[14]Francesca Schiavone (ITA)
vs. Alina Jidkova (RUS)/
Andreea Vanc (ROM)


Court 18 11.00 AM

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Dally Randriantefy (MAD)
vs. [13]Paola Suarez (ARG)


2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Jose Acasuso (ARG)/
Luis Horna (PER)
vs. [12]Jared Palmer (USA)/
[12]Pavel Vizner (CZE)


3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Bethanie Mattek (USA)/
Abigail Spears (USA)
vs. Jennifer Hopkins (USA)/
Mashona Washington (USA)


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Tathiana Garbin (ITA)/
Tina Krizan (SLO)
vs. Teryn Ashley (USA)/
Elena Tatarkova (UKR)



T.B.A. 5.00 PM

1. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Karol Beck (SVK)/
Robin Soderling (SWE)
vs. [2]Bob Bryan (USA)/
[2]Mike Bryan (USA)

C.MARTINEZ
Sep 2nd, 2004, 11:47 AM
vamos Janette Husarova (SVK)/Conchita Martinez (ESP)

conchita te queda mucho tenis!!!

arregla tu cabeza!!! :tape:

:kiss:

Jorn
Sep 2nd, 2004, 02:21 PM
Good Luck

Justine
Venus ;)
Eleni
Alicia/Magi :)
Babsi/Patty