PDA

View Full Version : Full Friday Schedule of PLAY


KoOlMaNsEaN
May 27th, 2004, 10:12 PM
CHATRIER 11:00 Start
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Vera Zvonareva (RUS)[10] v. Maria Sharapova (RUS)[18]
followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Nicolas Escude (FRA) v. Mikhail Youzhny (RUS)
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)[3] v. Arantxa Parra Santonja (ESP)
4. Men's Singles - 3rd Rnd.
Carlos Moya (ESP)[5] v. Raemon Sluiter (NED)

LENGLEN 11:00 Start
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Marlene Weingartner (GER) v. Nadia Petrova (RUS)[8]
followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Michael Llodra (FRA) v. Julien Jeanpierre (FRA)
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Marissa Irvin (USA) v. Lindsay Davenport (USA)[5]
4. Men's Singles - 3rd Rnd.
Mario Ancic (CRO) v. Guillermo Coria (ARG)[3]

Court 1 12:30 Start
1. Men's Singles - 3rd Rnd.
Alex Corretja (ESP) v. Juan Ignacio Chela (ARG)[22]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Felix Mantilla (ESP) v. Marat Safin (RUS)[20] Suspended
followed by:
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Tathiana Garbin (ITA) v. Jie Zheng (CHN)
4. Men's Singles - 3rd Rnd.
Fabrice Santoro (FRA) v. Olivier Mutis (FRA)
5. Women's Singles - 3rd Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[9] v. Anna Smashnova-Pistolesi (ISR)[19]

Court 2 11:00 Start
1. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Ansley Cargill (USA)
Nana Miyagi (JPN)
v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[2]
Elena Likhovtseva (RUS)[2]

followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Galo Blanco (ESP) v. Tim Henman (GBR)[9]
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL)[21] v. Meghann Shaughnessy (USA)
4. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Martina Navratilova (USA)[5]
Lisa Raymond (USA)[5]
v. Tathiana Garbin (ITA)
Samantha Reeves (USA)

5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Ting Li (CHN)
Jared Palmer (USA)
v. Severine Beltrame (FRA)
Michael Llodra (FRA)

Court 3 11:00 Start
1. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Yves Allegro (SUI)
Michael Kohlmann (GER)
v. Tomas Cibulec (CZE)[16]
Petr Pala (CZE)[16]

followed by:
2. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Ting Li (CHN)[10]
Tian Tian Sun (CHN)[10]
v. Sandrine Testud (FRA)
Roberta Vinci (ITA)

3. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Camille Pin (FRA)
Arnaud Clement (FRA)
v. Alicia Molik (AUS)[7]
Paul Hanley (AUS)[7]

4. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)
Dinara Safina (RUS)
v. Jill Craybas (USA)
Marlene Weingartner (GER)

5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Maria Vento-Kabchi (VEN)
Mariano Hood (ARG)
v. Tatiana Golovin (FRA)
Richard Gasquet (FRA)

Court 6 11:00 Start
1. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Jordan Kerr (AUS)
Tom Vanhoudt (BEL)
v. Wayne Black (ZIM)[7]
Kevin Ullyett (ZIM)[7]

followed by:
2. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Mark Knowles (BAH)[4]
Daniel Nestor (CAN)[4]
v. Rick Leach (USA)
Brian Macphie (USA)

3. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Bob Bryan (USA)[1]
Mike Bryan (USA)[1]
v. Igor Andreev (RUS)
Nikolay Davydenko (RUS)

4. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)[11]
Vera Zvonareva (RUS)[11]
v. Rita Grande (ITA)
Tamarine Tanasugarn (THA)

Court 7 11:00 Start
1. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Karol Kucera (SVK)
Todd Perry (AUS)
v. Mahesh Bhupathi (IND)[3]
Max Mirnyi (BLR)[3]

followed by:
2. Women's Singles - 3rd Rnd.
Tatiana Perebiynis (UKR) v. Paola Suarez (ARG)[14]
3. Men's Singles - 3rd Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[17] v. Nicolas Massu (CHI)[11]
4. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)[1]
Paola Suarez (ARG)[1]
v. Jennifer Russell (USA)
Mara Santangelo (ITA)

Court 8 11:00 Start
1. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Elena Bovina (RUS)
Nenad Zimonjic (SCG)
v. Maret Ani (EST)
Martin Damm (CZE)

followed by:
2. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Myriam Casanova (SUI)[14]
Patricia Wartusch (AUT)[14]
v. Gisela Dulko (ARG)
Patricia Tarabini (ARG)

3. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Bryanne Stewart (AUS)
Samantha Stosur (AUS)
v. Marion Bartoli (FRA)[9]
Emilie Loit (FRA)[9]

Court 16 11:00 Start
1. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Petra Mandula (HUN)
Andy Ram (ISR)
v. Janette Husarova (SVK)
Leos Friedl (CZE)

followed by:
2. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Mariano Hood (ARG)[13]
Sebastian Prieto (ARG)[13]
v. Xavier Malisse (BEL)
Olivier Rochus (BEL)

3. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Karol Beck (SVK)
Jiri Novak (CZE)
v. Gaston Etlis (ARG)[9]
Martin Rodriguez (ARG)[9]

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Maria Sanchez Lorenzo (ESP)
Feliciano Lopez (ESP)
v. Virginie Razzano (FRA)
Julien Boutter (FRA)

Court 17 11:00 Start
1. Men's Doubles - 2nd Rnd.
Mariusz Fyrstenberg (POL)
Marcin Matkowski (POL)
v. Federico Browne (ARG)
Ivo Karlovic (CRO)

followed by:
2. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN)
Rika Fujiwara (JPN)
v. Tina Krizan (SLO)
Katarina Srebotnik (SLO)

3. Men's Doubles - 2nd Rnd.
John van Lottum (NED)
Martin Verkerk (NED)
v. Jonas Bjorkman (SWE)[2]
Todd Woodbridge (AUS)[2]

4. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Tatiana Perebiynis (UKR)
Silvija Talaja (CRO)
v. Silvia Farina Elia (ITA)[15]
Francesca Schiavone (ITA)[15]

jrm
May 27th, 2004, 10:35 PM
Good luck to:

AMELIE
RAEMON
NADIA
MICHAEL
LINDSAY
ALEX
FELIX
JIE
ELENA
GALO

Scotso
May 28th, 2004, 01:54 AM
good luck:

Mikhail Youzhny :D :hearts:
Amelie Mauresmo
Julien Jeanpierre
Marissa Irvin
Mario Ancic
Guillermo Coria
Olivier Mutis
Anna Smashnova-Pistolesi
Svetlana Kuznetsova/Elena Likhovtseva
Martina Navratilova/Lisa Raymond
Sandrine Testud/Roberta Vinci
Camille Pin/Arnaud Clement
Tatiana Golovin/Richard Gasquet
Mark Knowles/Daniel Nestor
Paola Suarez
Tommy Robredo :D
Virginia Ruano Pascual/Paola Suarez
Gisela Dulko/Patricia Tarabini
Bryanne Stewart/Samantha Stosur
Marion Bartoli/Emilie Loit
Xavier Malisse/Olivier Rochus
Karol Beck/Jiri Novak
Virginie Razzano/Julien Boutter
Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski
Jonas Bjorkman/Todd Woodbridge
Silvia Farina Elia/Francesca Schiavone