TennisForum.com - View Single Post - Magda Linette
Thread: Magda Linette
View Single Post
post #1109 of (permalink) Old Jul 9th, 2014, 07:09 AM
country flag Caipirinha Guy
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,226
                     
Re: Magda Linette

Quote:
Wciąż nie wiadomo czy w turnieju Powiat Poznański Open 2014 zagra Magda Linette. Zawodniczka Grunwaldu Poznań, zajmująca aktualnie 121 miejsce w rankingu WTA zgłosiła swój akces tylko do turnieju w Sobocie (wcześniej miała w planach start w tym terminie w Astanie), ale w występie przed własną publicznością może jej przeszkodzić kontuzja.

Kibice czekają na Twoją decyzję dotyczącą gry w turnieju Powiat Poznański Open 2014. Od czego ona zależy?

- Zależy ona od tego kiedy wyleczę kontuzję. Bardzo chciałabym zagrać, ale to zależy od zdrowia i stanu więzadła. Nie chciałabym wrócić „za szybko” i ryzykować powrotu kontuzji. Z ostateczną decyzją będę czekała do ostatniego momentu.

Gdzie nabawiłaś się tej kontuzji i czy jest to poważny i bolesny uraz?

- W pierwszej rundzie eliminacji Wimbledonu skręciłam kostkę. Było to na początku trzeciego gema. Po przyjściu fizjoterapeuty na kort myślałam, że to „tylko” skręcenie i kontynuowałam grę. Niestety niepotrzebnie ponieważ następnego dnia nie byłam w stanie wyjść na kort i musiałam wycofać się z gry deblowej. Po powrocie do domu okazało się że zerwałam więzadło. Być może gdybym odpuściła i nie kontynuowała gry uraz nie byłby tak poważny, i mogłabym wrócić szybciej. Nie jest to specjalnie bolesny uraz co jest tym bardziej denerwujące, ze nie można wrócić na kort.

Jak przyjęłaś informację o organizacji w Centrum Tenisowym Sobota turnieju z cyklu ITF PRO Circuit?

- Bardzo się ucieszyłam. Przez cały rok jeżdżę po całym świecie grać w tenisa, a większość mojej rodziny i znajomych nie ma szansy nawet mnie oglądać. Fakt, że będą mi kibicować i wspierać mnie w tym co robię jest bardzo motywująca.

Licząc, że szybko dojdziesz do pełni sił, jakie masz dalsze plany startowe?

- Myślę, że prawdopodobnie zagram jeszcze jeden turniej w Anglii przed eliminacjami US Open. Co do dalszych planów to jeszcze nie zdecydowaliśmy z moim teamem. To zależy od mojego zdrowia, rankingu i paru innych czynników.
http://powiatpoznanskiopen.pl/magda-...ocie/#more-981
Caipirinha Guy is offline  
 
 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome