Tuesday Schedule - TennisForum.com
Reply
 
LinkBack Thread Tools
post #1 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 09:24 PM Thread Starter
Team WTAworld
Senior Member
 
KoOlMaNsEaN's Avatar
 
Join Date: Jan 2002
Location: Ottawa
Posts: 49,263
                     
Tuesday Schedule

Centre Court 1.00 pm Start
1. Ladies' Singles - 4th Rnd.
Serena Williams (USA)[1] v. Tatiana Golovin (FRA)
followed by:
2. Ladies' Singles - Qtr. Finals
Ai Sugiyama (JPN)[11] v. Maria Sharapova (RUS)[13]
3. Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Justin Gimelstob (USA)
Scott Humphries (USA)
v. Bob Bryan (USA)[2]
Mike Bryan (USA)[2]

4. Mixed Doubles - 3rd Rnd.
Rainer Schuettler (GER)
Barbara Schett (AUT)
v. Andy Ram (ISR)
Anastassia Rodionova (RUS)

Court 1 1.00 pm Start
1. Ladies' Singles - 4th Rnd.
Nadia Petrova (RUS)[10] v. Jennifer Capriati (USA)[7]
followed by:
2. Ladies' Singles - Qtr. Finals
Lindsay Davenport (USA)[5] v. Karolina Sprem (CRO)
3. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Leander Paes (IND)
Martina Navratilova (USA)
v. Sebastian Prieto (ARG)
Emmanuelle Gagliardi (SUI)

4. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Todd Woodbridge (AUS)
Alicia Molik (AUS)
v. Yves Allegro (SUI)
Myriam Casanova (SUI)

Court 2 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 4th Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)[4] v. Silvia Farina Elia (ITA)[14]
followed by:
2. Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Jonas Bjorkman (SWE)[1]
Todd Woodbridge (AUS)[1]
v. Rick Leach (USA)
Brian MacPhie (USA)

3. Gentlemen's 45 & Over Doubles
John Newcombe (AUS)
Tony Roche (AUS)
v. Stan Smith (USA)
Guillermo Vilas (ARG)

4. Mixed Doubles - 3rd Rnd.
Gaston Etlis (ARG)
Tian Tian Sun (CHN)
v. Jonas Bjorkman (SWE)
Rennae Stubbs (AUS)

5. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Robbie Koenig (RSA)
Els Callens (BEL)
v. Mark Knowles (BAH)
Virginia Ruano Pascual (ESP)

Court 3 12.00 noon Start
1. Ladies' Doubles - 2nd Rnd.
Emmanuelle Gagliardi (SUI)[16]
Roberta Vinci (ITA)[16]
v. Yulia Beygelzimer (UKR)
Tatiana Poutchek (BLR)

followed by:
2. Ladies' Doubles - 2nd Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)
Daniela Hantuchova (SVK)
v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[2]
Elena Likhovtseva (RUS)[2]

3. Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Tatiana Golovin (FRA)
Mary Pierce (FRA)
v. Maria Vento-Kabchi (VEN)[8]
Angelique Widjaja (INA)[8]

4. Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Liezel Huber (RSA)[5]
Ai Sugiyama (JPN)[5]
v. Zi Yan (CHN)
Jie Zheng (CHN)

5. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Lucas Arnold (ARG)
Angelique Widjaja (INA)
v. David Rikl (CZE)
Barbora Strycova (CZE)

Court 4 11.00 am Start
1. Gentlemen's 35 RR Doubles
John Fitzgerald (AUS)
Wally Masur (AUS)
v. Gary Wayne Donnelly (USA)
Slobodan Zivojinovic (YUG)

followed by:
2. Gentlemen's 45 & Over Doubles
Kevin Curren (USA)[1]
Johan Kriek (USA)[1]
v. John Alexander (AUS)
Phil Dent (AUS)

3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Donald Young (USA) v. Sebastian Rieschick (GER)[8]
4. Gentlemen's 45 & Over Doubles
Tom Gullikson (USA)
Dick Stockton (USA)
v. Heinz Guenthardt (SUI)[3]
Balazs Taroczy (HUN)[3]

5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Jeremy Chardy (FRA)
Fabrice Martin (FRA)
v. Daniel Muller (GER)
Sebastian Rieschick (GER)

6. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Dominic Inglot (GBR)
Faris Khatib (GBR)
v. Pablo Andujar-Alba (ESP)
Roman Herold (GER)

Court 5 11.00 am Start
1. Gentlemen's 35 RR Doubles
Luke Jensen (USA)
Unknown
v. Joakim Nystrom (SWE)
Mikael Pernfors (SWE)

followed by:
2. Gentlemen's 45 & Over Doubles
Brian Gottfried (USA)
Raul Ramirez (MEX)
v. Peter Fleming (USA)[2]
Sandy Mayer (USA)[2]

3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Kamil Capkovic (SVK)[4] v. Kevin Anderson (RSA)
4. Gentlemen's 45 & Over Doubles
Owen Davidson (AUS)
Allan Stone (AUS)
v. Rod Frawley (AUS)
Peter McNamara (AUS)

5. Gentlemen's 35 RR Doubles
Unknown
Robert Seguso (USA)
v. Unknown
Unknown

6. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Kamil Capkovic (SVK)[8]
Lukas Lacko (SVK)[8]
v. Fabio Fognini (ITA)
Aljoscha Thron (GER)

Court 6 11.00 am Start
1. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Giulia Gabba (ITA) v. Evgeniya Rodina (RUS)
followed by:
2. Gentlemen's 35 RR Doubles
Pat Galbraith (USA)
Scott Melville (USA)
v. T-J Middleton (USA)
Unknown

3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Nikola Frankova (CZE) v. Marina Erakovic (NZL)[11]
4. Gentlemen's 35 RR Doubles
Jeremy Bates (GBR)
Mark Kratzmann (AUS)
v. Piet Aldrich (RSA)
Danie Visser (RSA)

5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Michaela Krajicek (NED)[1]
Shahar Peer (ISR)[1]
v. Nikola Frankova (CZE)
Agnes Szavay (HUN)

Court 7 11.00 am Start
1. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Alex Kuznetsov (USA)[5] v. Niels Desein (BEL)
followed by:
2. Gentlemen's 35 RR Doubles
Derrick Rostagno (USA)
Leif Shiras (USA)
v. Neil Broad (GBR)
Paul Hand (GBR)

3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Alexandra Nedovesov (UKR) v. Andrew Murray (GBR)[2]
4. Gentlemen's 35 RR Doubles
Sergio Casal (ESP)
Emilio Sanchez (ESP)
v. Javier Frana (ARG)
Leonardo Lavalle (MEX)

5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Woong-Sun Jun (KOR)[3]
Sun-Yong Jr. Kim (KOR)[3]
v. Mykyta Kryvonos (USA)
Alexandra Nedovesov (UKR)

6. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Jack Baker (GBR)
James Lloyd (GBR)
v. Nick Cavaday (GBR)
Richard Wire (GBR)

Court 8 11.00 am Start
1. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Sophie Ferguson (AUS) v. Vojislava Lukic (SCG)
followed by:
2. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Woong-Sun Jun (KOR) v. Viktor Troicki (SCG)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Irena Pavlovic (FRA) v. Ana Ivanovic (SCG)[3]
4. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Ekaterina Kosminskaya (RUS) v. Bojana Bobuscic (AUS)
or
Krysty Marcio (USA)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Teodora Mircic (SCG)
Irena Pavlovic (FRA)
v. Ghizela Schutte (RSA)
Agnes Szatmari (ROM)

6. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Kevin Anderson (RSA)
Greg Ouellette (USA)
v. Brendan Evans (USA)[2]
Scott Oudsema (USA)[2]

Court 9 11.00 am Start
1. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Roman Herold (GER) v. William Ward (NZL)
followed by:
2. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Shahar Peer (ISR)[4] v. Neha Uberoi (USA)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Alisa Kleybanova (RUS)[8] v. Tatjana Malek (GER)
4. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Jamie Baker (GBR) v. Sergei Bubka (UKR)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Alisa Kleybanova (RUS)[7]
Irina Kotkina (RUS)[7]
v. Masa Zec-Peskiric (SLO)
Ana-Maria Zubori (FRA)

Court 11 11.00 am Start
1. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Timothy Neilly (USA) v. Miles Kasiri (GBR)
followed by:
2. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Michaela Krajicek (NED)[1] v. Nicole Thijssen (NED)
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Gael Monfils (FRA)[1] v. Mehdi Ziadi (MAR)
4. Gentlemen's 45 & Over Doubles
Ilie Nastase (ROM)
Tom Okker (NED)
v. Ross Case (AUS)
Geoff Masters (AUS)

5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Yurika Sema (JPN)
Nicole Thijssen (NED)
v. Jana Juricova (SVK)
Magdalena Rybarikova (SVK)

6. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Jade Curtis (GBR)
Laura Fakhoury (GBR)
v. Veronika Chvojkova (CZE)[2]
Nicole Vaidisova (CZE)[2]

Court 13 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 4th Rnd.
Paola Suarez (ARG)[9] v. Rita Grande (ITA)
followed by:
2. Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Mark Knowles (BAH)[5]
Daniel Nestor (CAN)[5]
v. Travis Parrott (USA)
Vincent Spadea (USA)

3. Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)[1]
Paola Suarez (ARG)[1]
v. Gisela Dulko (ARG)
Patricia Tarabini (ARG)

4. Gentlemen's 35 RR Doubles
Anders Jarryd (SWE)
Henri Leconte (FRA)
v. Scott Davis (USA)
David Pate (USA)

5. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Wayne Arthurs (AUS)
Milagros Sequera (VEN)
v. Bob Bryan (USA)
Lindsay Davenport (USA)

Court 14 11.00 am Start
1. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Yung-Jan Chan (TPE)[5] v. Aleksandra Wozniak (CAN)
followed by:
2. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Juho Paukku (FIN) v. Remko De Rijke (NED)[16]
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Katrina Tsang (USA) v. Katerina Bondarenko (UKR)[6]
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Sanja Ancic (CRO)
Maraike Biglmaier (GER)
v. Yung-Jan Chan (TPE)[6]
Aleksandra Wozniak (CAN)[6]

5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Yasmin Schnack (USA)
Katrina Tsang (USA)
v. Wen-Hsin Hsu (TPE)[8]
Shengnan Sun (CHN)[8]

6. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Matthew Brown (GBR)
Jamie Murray (GBR)
v. Remko De Rijke (NED)
David Galic (AUS)

Court 15 11.00 am Start
1. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Elizabeth Kobak (USA) v. Irina Kotkina (RUS)[15]
followed by:
2. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Chu-Huan Yi (TPE) v. Josselin Ouanna (FRA)[3]
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Jessica Kirkland (USA)[13] v. Alla Kudryavtseva (RUS)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Ryoko Fuda (JPN)
Neha Uberoi (USA)
v. Natasha Khan (GBR)
Laura Peterzan (GBR)

5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Katerina Bondarenko (UKR)[5]
Madalina Gojnea (ROM)[5]
v. Tara Iyer (IND)
Elizabeth Kobak (USA)

6. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Karan Rastogi (IND)[5]
Chu-Huan Yi (TPE)[5]
v. Martin Fischer (AUT)
Philipp Oswald (AUT)

Court 16 11.00 am Start
1. Boys' Singles - 2nd Rnd.
G.D. Jones (NZL) v. Guillermo Alcaide-Justell (ESP)
followed by:
2. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Juan-Martin Del Potro (ARG) v. Scoville Jenkins (USA)[11]
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Agnes Szatmari (ROM) v. Katerina Kramperova (CZE)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Katie O'Brien (GBR)
Melanie South (GBR)
v. Regina Koulikova (RUS)
Evgeniya Rodina (RUS)

5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Ekaterina Kirianova (RUS)
Vojislava Lukic (SCG)
v. Eugenia Grebeniuk (RUS)
Katerina Kramperova (CZE)

Court 17 11.00 am Start
1. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Juan Pablo Amado (ARG) v. Brendan Evans (USA)[7]
followed by:
2. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Claire Peterzan (GBR) v. Nicole Vaidisova (CZE)[2]
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Mihail Zverev (GER)[6] v. Martin Fischer (AUT)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Giulia Gabba (ITA)
Verdiana Verardi (ITA)
v. Hannah Grady (GBR)
Claire Peterzan (GBR)

5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Alex Kuznetsov (USA)[1]
Mihail Zverev (GER)[1]
v. Tushar Liberhan (IND)
Divij Sharan (IND)

Court 18 12.00 noon Start
1. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Jonathan Marray (GBR)
Amanda Janes (GBR)
v. Leos Friedl (CZE)
Janette Husarova (SVK)

followed by:
2. Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Wayne Black (ZIM)[6]
Kevin Ullyett (ZIM)[6]
v. Andre Sa (BRA)
Flavio Saretta (BRA)

3. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Cyril Suk (CZE)
Marion Bartoli (FRA)
v. Pavel Vizner (CZE)
Lisa McShea (AUS)

4. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Kevin Ullyett (ZIM)
Daniela Hantuchova (SVK)
v. Wayne Black (ZIM)
Cara Black (ZIM)

5. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Michael Hill (AUS)
Tathiana Garbin (ITA)
v. Daniel Nestor (CAN)
Lina Krasnoroutskaya (RUS)

Court 19 11.00 am Start
1. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Angelique Kerber (GER) v. Viktoria Azarenka (BLR)[9]
followed by:
2. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Volha Havartsova (BLR)[10] v. Eugenia Grebeniuk (RUS)
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Jeremy Chardy (FRA) v. Vilim Visak (CRO)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Viktoria Azarenka (BLR)[3]
Volha Havartsova (BLR)[3]
v. Estefania Balda (ECU)
Pichittra Thongdach (THA)

5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Andrea Arnaboldi (ITA)
Juan-Martin Del Potro (ARG)
v. Lachlan Ferguson (AUS)
Joel Kerley (AUS)

TBA - Start
1. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Mahesh Bhupathi (IND)
Elena Likhovtseva (RUS)
v. Chris Haggard (RSA)
Zi Yan (CHN)

followed by:
2. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Jamie Baker (GBR)
Tom Rushby (GBR)
v. Timothy Neilly (USA)
Phillip Simmonds (USA)

3. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Marcin Matkowski (POL)
Mashona Washington (USA)
v. Jonathan Erlich (ISR)
Liezel Huber (RSA)

4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Robin Haase (NED)
Viktor Troicki (SCG)
v. Scoville Jenkins (USA)[7]
Miles Kasiri (GBR)[7]

5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Niels Desein (BEL)
Juho Paukku (FIN)
v. Takanobu Fujii (JPN)
Sunu Wahya Trijati (INA)

6. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Ekaterina Kosminskaya (RUS)
Ekaterina Makarova (RUS)
v. Angelique Kerber (GER)
Tatjana Malek (GER)

7. Boys' Doubles - 1st Rnd.
G.D. Jones (NZL)
William Ward (NZL)
v. Rafael Arevalo Gonzalez (ESA)[4]
Coen Van Keulen (NED)[4]

8. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Betina Jozami (ARG)
Florencia Molinero (ARG)
v. Bojana Bobuscic (AUS)
Sophie Ferguson (AUS)

9. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Juan Pablo Amado (ARG)
Vahid Mirzadeh (USA)
v. Thomaz Bellucci (BRA)
Mehdi Ziadi (MAR)

10. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Lara Giltinan (AUS)
Caroline Wozniaki (DEN)
v. Marina Erakovic (NZL)[4]
Monica Niculescu (ROM)[4]

11. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Peter Miklusicak (SVK)
Vilim Visak (CRO)
v. Guillermo Alcaide-Justell (ESP)[6]
Sergei Bubka (UKR)[6]

My Forever Fav: Jelena Dokic

Serena Williams, Ana Ivanovic


Last edited by KoOlMaNsEaN; Jun 28th, 2004 at 09:30 PM.
KoOlMaNsEaN is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 09:28 PM
Senior Member
 
Sandstorm's Avatar
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 10,254
 
Good luck Karolina!

Croatian girls really sucks





Amelie Mauresmo Lindsay Davenport Mary Pierce





Sandstorm is offline  
post #3 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 10:23 PM
GIMME SHELTER
 
Steff_forever's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: LA, Germany
Posts: 39,021
                     
Godd luck

Maria Sharapova
Karolina Sprem
Tatiana Golovin
Nadejda Petrova
Rita Grande

and

Kevin Ullyett/Daniela Hantuchova

go
Aga_DanI- BeLInDA-CarO-GArBiÑe_Jelena

Angelique Kerber | Ana Ivanovic | Annika Beck

forgive, you will never reach the level of my loyalty for the best that has ever played:
__Steffi forever__

Steff_forever is offline  
post #4 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 10:43 PM
I'm so current, I'm tomorrow.
 
AjdeNate!'s Avatar
 
Join Date: Sep 2001
Location: The City by the Lake.
Posts: 49,163
                     
Ajmo K-Lina
AjdeNate! is offline  
post #5 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 11:01 PM
Senior Member
 
Tennisfan-Mtl's Avatar
 
Join Date: Aug 2002
Location: Montreal
Posts: 32,810
                     
Good luck to :

Karolina Sprem
Ai Sugiyama
Jennifer Capriati
Paola vs Rita ... Who should I cheer for ??
Tennisfan-Mtl is offline  
post #6 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 11:03 PM
Senior Member
 
Principessa's Avatar
 
Join Date: May 2004
Location: .
Posts: 4,339
                     
Vamoooooooos KAROLINA. (Make me proud )
Principessa is offline  
post #7 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 11:12 PM Thread Starter
Team WTAworld
Senior Member
 
KoOlMaNsEaN's Avatar
 
Join Date: Jan 2002
Location: Ottawa
Posts: 49,263
                     
Go Tatiana,Masha,Karolina

My Forever Fav: Jelena Dokic

Serena Williams, Ana Ivanovic

KoOlMaNsEaN is offline  
post #8 of 16 (permalink) Old Jun 28th, 2004, 11:39 PM
Team WTAworld
Senior Member
 
Hantuchov's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Location: Mamma Mia !!! :hearts:
Posts: 17,901
                     
Good Luck:

[14] Silvia Farina Elia (ITA)
Rita Grande (ITA)

[16] Emmanuelle Gagliardi (SUI) / Roberta Vinci (ITA)
Nathalie Dechy (FRA) / Daniela Hantuchova (SVK)
Gisela Dulko (ARG) / Patricia Tarabini (ARG)

Andre Sa (BRA) / Flavio Saretta (BRA)

Rainer Schuettler (GER) / Barbara Schett (AUT)
Sebastian Prieto (ARG) / Emmanuelle Gagliardi (SUI)
Leos Friedl (CZE) / Janette Husarova (SVK)
Kevin Ullyett (ZIM) / Daniela Hantuchova (SVK)
Daniel Nestor (CAN) / Lina Krasnoroutskaya (RUS)
Mahesh Bhupathi (IND) / Elena Likhovtseva (RUS)

Evgeniya Rodina (RUS)
[11] Marina Erakovic (NZL)
Vojislava Lukic (SCG)
[8] Alisa Kleybanova (RUS)
[15] Irina Kotkina (RUS)
Alla Kudryavtseva (RUS)
[2] Nicole Vaidisova (CZE)
[9] Viktoria Azarenka (BLR)
[10] Volha Havartsova (BLR)

Nikola Frankova (CZE) / Agnes Szavay (HUN)
[7] Alisa Kleybanova (RUS) / Irina Kotkina (RUS)
[2] Veronika Chvojkova (CZE) / Nicole Vaidisova (CZE)
Regina Koulikova (RUS) / Evgeniya Rodina (RUS)
Ekaterina Kirianova (RUS) / Vojislava Lukic (SCG)
[14] Marina Erakovic (NZL) / Monica Niculescu (ROM)
[3] Viktoria Azarenka (BLR) / Volha Havartsova (BLR)

Thomaz Bellucci (BRA) / Mehdi Ziadi (MAR)
Hantuchov is offline  
post #9 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 12:29 AM
Senior Member
 
Join Date: Jan 2002
Posts: 309
         
Good Luck Ai and Serena
imogen is offline  
post #10 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 12:38 AM
Senior Member
 
Join Date: Jan 2002
Posts: 7,804
                     
anton is offline  
post #11 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 01:08 AM
Senior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Happy Trees Insane Asylum
Posts: 566
                     
Good Luck :

Tatiana Golovin
Ai Sugiyama
Nadia Petrova
Karolina Sprem
Silvia Farina Elia
Gagliardi/Vinci
Widjaja/Vento-Kabchi
Rita Grande
Cuddles is offline  
post #12 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 01:30 AM
Senior Member
 
RainyDays's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Location: PA
Posts: 449
                     
Go:
Serena
Jen
Lindsay
Silvia
Ai
Rita or Paola...whoever wins is cool with me.

WILLIAMS.
RainyDays is offline  
post #13 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 04:36 AM
Senior Member
 
Join Date: Sep 2001
Location: New York, NY
Posts: 7,478
                     
Good Luck to all my faves especially:

Serena Williams
Ai Sugiyama
Jennifer Capriati
Lindsay Davenport
Silvia Farina Elia
Rita Grande

Bob Bryan/Mike Bryan
Leander Paes/Martina Navratilova
Rick Leach/Brian MacPhie
Emmanuelle Gagliardi/Roberta Vinci
Liezel Huber/Ai Sugiyama
Travis Parrott/Vincent Spadea
Bob Bryan/Lindsay Davenport
Michael Hill/Tathiana Garbin
Marcin Matkowski/Mashona Washington
GoSandrine is offline  
post #14 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 07:43 AM
Team WTAworld
Senior Member
 
ghosts's Avatar
 
Join Date: Feb 2002
Location: Stuttgart
Posts: 25,931
                     
Go Schuettler/Schett and Jennifer Capriati


My #1 in tennis
>> Tsvetana Pironkova <<








ghosts is offline  
post #15 of 16 (permalink) Old Jun 29th, 2004, 08:45 AM
Senior Member
 
SilviaFan's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 923
                     
GOOD LUCK SILVIA FARINA !!! LETS KICK SOME ASS NOW!!
SilviaFan is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register Now



In order to be able to post messages on the TennisForum.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in









Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.



Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page



Posting Rules  
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome