Tennis Forum banner

Diskusije na srpskom jeziku

113K views 1K replies 45 participants last post by  Gentleman 
#1 ·
U potforumu "Serbian sensations" već postoji tema "Govori srpski da te ceo svet razume", ali tamo se retko piše. Takođe, u Jecinom forumu postoji sličan odeljak, ali ljudi i dalje pišu na srpskom svuda osim tamo. Ne verujem da će drugačije biti ovde, ali bilo bi fer makar da pokušamo pošto često ometamo tok diskusije u nekoj od tema ubacivanjem komentara na srpskom. Ja prva to prečesto radim, pa rekoh - ajde da pokušamo ovako. :)
 
#1,387 ·
Da, sve u vezi s Djokovicem i njegovom zenom je nedodirljivo, a po Ani udri. Povraca mi se od tog licemerja.
Ja se jos divim Ani sto ih tako kulira. Ja bih odavno javno terao sve u 3PM. Dok se ne rastavimo zauvek, ali bih im svasta rekao pre toga. Bagra.
 
#1,389 ·
Da, sve u vezi s Djokovicem i njegovom zenom je nedodirljivo, a po Ani udri. Povraca mi se od tog licemerja.
Nema tu nikakvog licemerja, tata Srki je na vreme reagovao, dok su Miki i Gaga mislili da će proći i ćutali. Tako je, kako je, delimično je i sama porodica Ivanović kriva. :shrug: Svuda u svetu vlada sistem 'daj reket - miran si, ne daj reket - ...'.
 
  • Like
Reactions: Iva87
#1,392 ·
Ma ne verujem da je tatko morao oko ovoga da se trudi. Novak ima sve sto vecina Srbije ocekuje, Ana ne mlati s tri prsta i udaje se za Nemca, pritom nece da prica za srpske novinare i to je to, bagra to ne moze da razume, da je neko na drugom nivou. Znam da stvari inace tako rade kako kazes, ali mislim da je s Novakom prica otisla MNOGO dalje. On spaja 'dve' Srbije, moderni superheroj koji olaksava svakodnevicu nezadovoljnom narodu, koji nece gledati vesti i slusati o nasoj ekonomskoj situaciji npr, ako on igra. I tako, da ne zapetljavam vise, jer bih svasta napisao, ali zaista verujem da je ovo apsolutno tacno. S druge strane, Ana je nesto potpuno drugo, sasvim drugi pol u toj prici.
 
#1,394 ·
Ana nije uložila dovoljno truda i sredstava u odnose sa javnošću. Novak je, sa druge strane, uložio mnogo i postao nedodirljiva PR gromada, čiji je svaki potez van terena dobro proračunat, čak je i vladanje na terenu popravio u odnosu na mlađe dane, pre svega je sazreo i kao osoba i kao igrač.

Pogledajte samo koga je Ana unajmila da joj vodi naloge na društvenim mrežama. To govori koliko ona mari o odnosima s javnošću... Razumeo sam kada se kao mlađa i neiskusnija distancirala od srpskih medija, ali sada, kao žena koja je blizu tridesetoj, mora pokazati zube i zauzeti stav. Nakon teniseke i sportske karijere će morati da uloži u odnose s javnošću i imidž, ili će završiti kao Kaprijati i njoj sličnima.

Da je želela i da ju je bilo briga, Bastijana bi sada dizali u nebesa kao najvećeg prijatelja Srba u svetu. Ali, nju trenutno ništa osim lične satisfakcije ne zanima, pa tako ni imidž u srpskim medijima.
 
#1,396 ·
Koliko god je Novak ulozio , nije sve bas ruzicasto. Zar se nije skoro ukenjao sa nekom izjavom pa je morao i cajanku da organizuje sa zenama :) . Sad bas u Parizu nije sve najsjajnije i sa ponasanjem na terenu. On je trenutno najbolji Srpski sportista ( i teniser N1) pa mu je sve dozvoljeno .
 
#1,398 ·
Ali se iz svega vešto izvukao jer iza sebe ima jak tim, a da ne pominjen ATP i druge igrače koji su spremni sve da urade kako se ugled njihove Asocijacije ne bi narušio. Na muškoj strani, trenutno, sve deluje profesionalnije, od čelne organizacije, pa do samih igrača.

Najlakše je za Anin nemar okriviti Novaka...
 
#1,400 ·
O kakvoj Novakovoj krivici pricas?

Niko njega ni za sta ne krivi, on radi kako misli da je najbolje, a tenis igra najbolje na svetu.

I ne pomaze ni njemu pr tim i ostali marketinski fazoni kad u njemu proradi ono naturalno :)


Sta , Ani treba specijalan PR za Srbiju ? Da ispravlja krive Drine po Srbiji?

Koliko sam mogla da vidim ( samo na AO- u nisam bila) Novak uopste nije najomiljeniji teniser, a trudi se , svojski da to bude :)
 
#1,401 ·
Da ne bune zabune, ne branim srpske 'novinare', niti Anine pljuvače. Ana mi je omiljena teniserka i, verovatno, će uvek i biti, ali da srlja iz pogrešnog poteza u pogrešan potez - srlja. Budimo realni i objektivniji...

Ovakvo stanje traje bezmalo deceniju i ona nije učinila skoro ništa da to promeni. Šta je to, nego neozbiljnost i neposvećenost?
 
#1,404 ·
Ovakvo stanje traje bezmalo deceniju i ona nije učinila skoro ništa da to promeni. Šta je to, nego neozbiljnost i neposvećenost?
Neko ko nikoga nije uvredio, povredio, a narocito Srpsku naciju, ne vidi verovatno razlog da ima iza sebe tim koji ce je predstavljati u ne znam kakvom svetlu. Pa Ana je ista sve ove godine ( karakterno), ako je neko prihvatio kao takvu pre 10 godina, ne znam sta bi promenilo sa timom . E sad sto nema rezultate na terenu kakve fanovi ocekuju , je vec druga prica.
 
#1,405 ·
Da Milane, niko ne krivi Novaka, ali mislim da malo potcenjuješ njegov uticaj. Ne mora on da plaća nikakav reket, on je trenutno moćniji među Srbima od bilo koga drugog, uključujući vlast. On je taj koji spaja SVE, njegov imidž ne sme biti doveden u pitanje, pa tako ni njegove žene, porodice itd. Oni plaćaju njemu (ovo ne mislim bukvalno, već figurativno, da bi razumeo kako vidim odnos moći Novaka i tih za koje misliš da im Srđan nešto plaća). :)

S druge strane, ne mislim da Ana bilo kome u Srbiji treba da se dokazuje, ja smatram da ona treba da bude poštovana na osnovu onoga što je uradila kao i svi drugi uspešni ljudi. Ona je bivši broj 1, gren slem šampionka i jedna od najpopularnijih sportistkinja na svetu. Dovoljno da ima apsolutno poštovanje (ne moraju svi da je vole, ali da poštuju da). A srpska javnost nju ne poštuje, od "novinara" do ljudi.

Nemojmo biti slepi nad činjenicom da Ani ne žele da oproste napuštanje FC i to što se udaje za Nemca. Ovo je i dalje dominantno nacionalistička sredina gde dominiraju te vrednosti. Dodajmo na to što je lepa i što odavno misle da imaju pravo da je prozivaju po toj osnovi samo zato što više ne postiže uspehe kao ranije. Ovde se uspeh ne prašta. To je tako. :shrug: Novak je sasvim "čist" pred srpskim sudom časti, dok je Ana neko ko radi apsolutno sve potpuno drugačije od njega. :lol: To oni tako vide...
 
#1,406 ·
Međutim, surovo je sve to. Pre ili kasnije, nešto će se desiti, zbog čega će i Novak biti suočen sa ovim s čim se danas suočava Ana. Tako to ide. S posebnim začinom ove sredine i mentaliteta. :lol:
 
#1,407 ·
Novak nije osoba, to je PR mašina koja radi i izjavljuje sve i samo ono što prosečan Srbin želi da vidi i čuje.

Ana, ovakva operisana od osećaja za odnose sa ovdašnjom javnošću, simpatičnija mi je, pa, jedno milijardu puta. A u svetu je i te kako voljena i poštovana, mnogo više nego što bi po igrama i rezultatima poslednjih godina realno zasluživala. Sasvim mi je jasno da ne želi da se valja po ovdašnjem medijskom blatu i vodi bitku koju verovatno ne bi ni mogla da dobije.
 
#1,408 ·
Novaka su do 2010/2011 žestoko napadali i gazili, slično kao Anu danas..."Nole došao da vidi Natašu Bekvalac"..."Nole i Rada Manojlović". .."Nole i Ana već mesec dana zajedno"...

A onda je tata Srki odlučio da reši problem jednom zauvek...Dao je lovu gde treba, partije kontrolišu medije i svoje novinare pa je Nole postao preko noći najveći Srbin svih vremena, sa sve prepodobnom devojkom Jelenom...Odjednom su sve otvorila sva vrata, sve može, pa i da se ne isplate radnici i dogovorene obaveze, a o ljubavnim aferama tatice i "kontroverznim biznismenima" sa kojima i dalje naveliko radi ne treba trošiti reči...

.:: Magazin Tabloid 364 ::.

Anin tata, s druge strane, nije prstom mrdnuo da zaštiti "lik i delo" svog deteta, pa se, verujem, zgražava svaki put kad ode da kupi novine...Ali nije uvek bilo tako...Ranije je Ana davala ekskluzivni intervju "Kuriru", postavljala ga na svoj sajt , uz kompliment tipa "Najtiražnije novine u Srbiji"...Ovi iz "Kuriira" su bili presrećni, pa bi odmah uzvratili uz sliku i komentar "Zato što si ti najbolja"...

Razumem da Anu ne zanima šta ljudi u Srbiji misle o njoj, ali ne razumem njene roditelje i PR...Ako ništa drugo, trebalo bi zbog njene karijere nakon povlačenja iz tenisa da urade nešto... Unajmila je Draganića da napiše 3 demantija (sve više verujem na Bastijev nagovor) i to je sve...Zna se šta tata Miša treba da uradi u zemlji trećeg sveta da mu ostave ćerku na miru, ali bojim se da su zakasnili sa "damage control strategy"...ako je uopšte imaju...
 
#1,410 ·
Scary

odavno je predjena granica dobrog ukusa. Mene bi razocaralo ako on u svemu tome aktivno ucestvuje, a bojim se odgovora pa vam necu traziti da odgovorite. Ustvari, glup sam, naravno da ucestvuje, a da se naslutiti i zasto mu je vazno da u Srbiji ima savrsen imidz.
Jeste videli juce Kurir pise kako je Ana sama kriva sto je Novak nije zvao na vencanje jer hvali Nadala i Federera. A dan pre toga kako je isao njen put od teniserke do zene fudbalera.
Nisu ni Blic i B92 mnogo bolji, samo sto nisu toliko transparentni u napadima na nju. A da, Ana kulira i izgleda da ne zeli uopste da se bavi svim ovim. Kapiram da ne planira da zivot vezuje za Srbiju posle tenisa, pa joj i nije vazno, poput Monike koja svakog leta tajno poseti NS bez zelje da se o tome pise niti zeli da govori za srpske medije.
 
#1,411 ·
Ahahahaha evo vec su krenuli da citaocima peru svoje pomije. Ana odlucila da odlozi vencanje, pise Informer. Hahaha. Kakvi p(l)acenici.
 
#1,417 ·
Izmisle datum, danima pišu gomilu laži i onda se "izvuku" naslovom ODBEGLA MLADA: ANA IVANOVIĆ OTKAZUJE SVADBU?!

Dno dna... Dosta više!!! Dokle?

Verujem da su i ovo od reči do reči izmišljotine
"NEVOLJE U RAJU UOČI VENČANJA GODINE! ANA LJUBOMORNA, zabranila Švajniju da na svadbu zove Pešićevu ćerku!"

I izjavu Pešića imaju

Ma kakve veze moja Ivana i ja imamo sa Anom i Bastijanom. Ne zanima nas ta svadba. Ni ne znamo kada je... Nije ona dobila nikakvu pozivnicu. Neka im je sa srećom, ali baš nas briga za tu svadbu. Oni se i ne druže, nisu se nikada ni družili. Samo je Bastijan ovde dolazio na moje utakmice.
Zašto ih ne tuži? Zašto ćuti na sva ova poniženja i uvrede? Nije normalna...
 
#1,420 ·
Ja živim u Vojvodini. Dakle, u multikulturalnoj, multinacionalnoj i multikonfesionalnoj sredini. Da li zbog toga ili igrom nekih drugih srećnih okolnosti, ja pojma nemam ko su te zatucane Srbende što ne mogu da oproste Ani što se udaje za Nemca. Naprotiv, moj dečko nije Srbin i nikad nisam čula ružnu reč na račun toga. Videla sam, naravno, raznorazne komentare na portalima, ali to, kao što znamo, pišu neuračunljive osobe. To ne znači da je prosečan komentaror sa Kurira prosečan Srbin. Naprotiv. Izvinjavam se, ali ja nemam toliko loše mišljenje o našim ljudima. Da smo savršeni - nismo, ali ne verujem ni da smo većinom zatucani ludaci sa Stormfront foruma. Po nekim opisima ovde, ispada da je pripadnik pokreta Obraz emancipovan muškarac spram zlog prosečnog Srbina koji mrzi lepe i uspešne žene koje se udaju za zle Švabe.

Kad je reč o tabloidima, apsolutno se slažem, o Ani se piše svašta. Da li je to mržnja prema njoj ili želja da se bude konkurentan u prljavštini ovdašnjeg medijskog blata? Ljudi, oni su juče delili na portalima ekskluzivan snimak vozila pogrebne službe u kom odvoze Mandine posmrtne ostatke, snimaju sahrane, maltretiraju telefonskim pozivima porodice stradalih u nesrećama ili ubijenih žena. Od ubistva one pevačice je napravljen medijski cirkus kom nema kraja. I uopšte ne mislim da tu postoji bilo kakva teorija zavere tipa: plasiraju nam to da nas odvrate od svakodnevnih problema. Ne. Na zapadu imate isti, ako ne i veći broj programa i vesti koje služe zaglupljivanju. Samo što ne smeju tek tako da lažu i pišu svašta jer će popiti tužbu. Ali da ima zaglupljujućih sadržaja - ima. Samo ću reći KARDAŠIJAN. A da ne pominjem emisije u kojima debeli plaču kad stanu na vagu, pa počnu da gube 18 kilograma nedeljno i sl.

Ana je popularna udaje se za svetsku fudbalsku zvezdu, zato se piše o njoj. Ima ogroman broj i fanova i hejtera, to je čini još zanimljivijom temom za naše nesrećne medije. Ti ljudi svakodnevno dolaze na posao sa obavezom da iskopaju nešto sočno za naslovnicu u ovako maloj zemlji. Zato je svaki selfi anonimne starlete vest, zato se svaka glupa izjava Jelene Karleuše tretira kao senzacija. Zato je svaka svadba ogromna vest o kojoj se piše mesecima. A smrt poznate ličnosti, to im je bingo. Kao i saobraćajna nesreća, svirepo ubistvo i sl.

Što se tiče same Ane, najnormalnija i najrazumnija moguća odluka je da ne reaguje na takve nebuloze. Najiskrenije joj se divim što je u tome istrajna tokom svih ovih godina, jer treba imati mnogo karaktera i zrelosti da bi uspeo da oćutiš, da ne dozvoliš sebi da se valjaš u tom blatu, da ne odreaguješ ni na jednu sramnu naslovnu stranu i tako im daš još više povoda da te razvlače. Jer to tako funkcioniše. Ne bi ona njima začepila usta svojom reakcijom, naprotiv. Reakcija na provokaciju je upravo ono što oni žele, a ona im to ne da. Skidam kapu za to.

Inače, pisali bi oni i o Novaku nešto sočno, ali šta tačno? Oženio se, ima dete, osvaja sve živo i sl. Ovo im je zanimljivije, Ana je imala više momaka za koje se znalo, imala je dosta slabih rezultata, pa je to netalentovanim lešinarima dalo dosta prostora za nagađanja, pljuvanja i sl. Da ima muža, dete i 10 gs titula, ne verujem da bi bila tako sočna tema. To nije zanimljivo. Novi dečko, poraz, raskid... E, to novinare zanima.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top