TennisForum.com - View Single Post - Tennis venues and potential tennis venues in Poland
View Single Post
post #27 of (permalink) Old Nov 19th, 2011, 01:42 PM Thread Starter
country flag Caipirinha Guy
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,226
                     
Re: Tennis venues and potential tennis venues in Poland

Lepszy tylko Sopot?

Ośrodek tenisowy w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku był kiedyś chlubą Śląska. Zarząd spółki chce go odzyskać i zmodernizować, dlatego... wypowiedział Klubowi Sportowemu "Budowlani" dzierżawę. - Nigdzie się nie wybieramy. Umowa obowiązuje jeszcze przez cztery lata - mówi Grzegorz Zambok, prezes klubu.


Plany parku są imponujące: w przyszłym roku ma w ośrodku powstać dziesięć kortów z nawierzchnią syntetyczną i jeden centralny, na którym będą rozgrywane międzynarodowe turnieje. Zamontowane oświetlenie ma umożliwiać rozgrywki od wczesnej wiosny do późnej jesieni. To pierwszy etap inwestycji, na którą zarząd parku zamierza przeznaczyć milion złotych.

Drugim ma być budowa zadaszonej hali. W jego realizacji ma pomóc zewnętrzny partner, który wyłoży na ten cel od 3 do 10 milionów złotych. - Zawsze podkreślałem, że w parku nie trzeba odkrywać Ameryki - twierdzi Arkadiusz Godlewski, prezes WPKiW. - Wystarczy nadać tylko współczesną formę istniejącym obiektom.

Jego zdaniem park to idealna lokalizacja do gry w tenisa. - Lepszą w Polsce ma tylko Sopot, bo korty są bardzo blisko plaży - uważa.

Główne założenia odnowionego ośrodka to: nieodpłatna szkółka dla dzieci, organizacja profesjonalnych turniejów i dostępność przez cały rok. Jeżeli park odzyska ośrodek, to prace projektowe mają się rozpocząć już późną jesienią, a korty zostaną oddane do użytku w przyszłym roku. Budowa potrwa dziesięć tygodni. Park wypowiedział umowę obecnemu dzierżawcy bo, zdaniem Godlewskiego, do tej pory obiekty były niewłaściwie zarządzane.


- Infrastruhttp://s.naszemiasto.pl/g/panel/edytor/b.gifktura jest zużyta i nie podjęto żadnych działań, aby ją poprawić - uważa. - Obiekt ma możliwości, które nie są wykorzystywane. Użyjemy wszystkich skutecznych metod, by ośrodek wrócił pod naszą opiekę - zapowiada.


Odzyskanie terenu wcale nie musi być jednak takie łatwe. Klub "Budowlani" nie zamierza bowiem go opuszczać. - Wiąże nas z parkiem jeszcze umowa - mówi Grzegorz Zambok. - Chcemy się rozwijać i rozbudowywać naszą infrastrukturę poprzez budowę hali. Do tego potrzebna jest jednak umowa na 30 lat - tłumaczy.

Zambok nie zgadza się też ze stwierdzeniem, że na kortach niewiele się dzieje. - Nie organizujemy wprawdzie turniejów międzynarodowych, ale szkolimy dzieci i młodzież, a nasze korty są zajęte od rana do wieczora - podkreśla.

Grali najlepsi
Korty w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w 1975 roku wybudowało stowarzyszenie "Budowlani", które obiektem zarządza do dziś. Obiekt powstał przy alei Sportowej. Na początku swojej działalności organizował poważne turnieje rangi międzynarodowej i inne ciekawe imprezy. Na kortach grywał m.in. Ivan Lendl z Czechosłowacji, jeden z czołowych tenisistów świata w latach 80. Obecnie obiekt ma 12 kortów ziemnych odkrytych i dwa kryte. Cały sprzęt jest własnością stowarzyszenia, ale grunty należą do parku kultury. RES

Caipirinha Guy is offline  
 
 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome