TennisForum.com - View Single Post - Zuzanna Maciejewska
View Single Post
post #30 of (permalink) Old Apr 5th, 2011, 11:55 PM
country flag Caipirinha Guy
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,142
                     
Re: Zuzanna Maciejewska

And a fragment about Zuzanna in TenisKlub:


Trudno zgadywać, jak wiele karier ugrzęzło na etapie satelickich turniejów, bo nikt nie jest w stanie prowadzić takich statystyk. Można się domyślać, że Kania nie byłaby pierwsza. I nie ostatnia. Przed podobnym dylematem stoi Zuzanna Maciejewska, jedna z najlepszych nastolatek w kraju. To wysoka, leworęczna tenisistka, rocznik 1995, która prowadzi w rankingach PZT do lat 16 i 18. Ale jeśli w kilka miesięcy nie znajdzie sponsora, to jej nazwiska nie będzie można znaleźć już w żadnej klasyfikacji.

- W Zuzię trzeba zainwestować ok. 1-1,4 mln złotych, przy czym nie ma gwarancji zwrotu. Niestety, ale znam 37 lepszych sposobów inwestycyjnego ulokowania pieniędzy - ostrzega trener Tomasz Iwański, który od niedawna pomaga zawodniczce i m.in. razem z prezesem PZT Jackiem Kseniem szuka dla niej środków potrzebnych do kontynuowania kariery.

Był nawet pomysł, aby Maciejewska przyjęła obywatelstwo Kazachstanu (Iwański pracował przez półtora roku dla tamtejszej federacji). Tam trwa akurat wielka akcja popularyzacji tenisa. Prezydent Nursułtan Nazarbajew uwielbia biegać po korcie, więc państwowe pieniądze w dużej ilości przekazywane są na rozwój dyscypliny.

Jednak przepisy są bezwzględne i Zuzia mogłaby bronić kazachskich barw dopiero najwcześniej za dwa lata (jest niepełnoletnia i jej rodzice musieliby udokumentować co najmniej dwuletni pobyt w Kazachstanie). Tu pojawia się problem, bo do tego czasu - zgodnie z propozycją Kazachów - tenisistka nie otrzymywałaby pieniędzy na wyjazdy na turnieje, ale za to została wysłana do akademii. - To była oferta nie do przyjęcia - ucina Iwański.
Caipirinha Guy is offline  
 
 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome