TennisForum.com - View Single Post - Magda Linette

Thread: Magda Linette
View Single Post
post #193 of (permalink) Old Nov 18th, 2010, 12:04 AM
country flag Caipirinha Guy
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,160
                     
Re: Magda Linette

Linette (WTA 195), trzecia rakieta kraju, przed rokiem po długiej walce uległa w I rundzie Białorusince Milewskiej. Wtedy rywalki jej jeszcze nie znały, była szarakiem w rozgrywkach zawodowych. Dziś nikt nie chce na nią trafić w losowaniu, ale ktoś musi: padło na Holenderkę Richel Hogenkamp (WTA 251), która dwoiła się i troiła, ale w najważniejszych momentach decydowała wola walki Linette (7:6, 6:4).

Pierwsze spotkanie 18-latki z Grunwaldu trwałoby krócej, ale po szybkim początku faworytka zaczęła mnożyć błędy. W tasiemcowym gemie przy 4:2 Linette obroniła pół tuzina break pointów (jednego także asem), ale w końcu Hogenkamp odrobiła przełamanie a potem wyszła na 5:4. Linette podbramkową sytuację sprokurowała podwójnym błędem serwisowym, co jej się w tym roku raczej nie zdarza w tak delikatnych momentach.

Przy setbolu, po swoim drugim serwisie Hogenkamp wpakowała piłkę w siatkę. Break pointa chciała obronić przy siatce, ale i to jej się nie udało, więc zrobiło się 5:5. Linette wciąż wtedy nie odzyskała jeszcze ognia w ramieniu, ale choć pojawiły się trzy szanse na przełamanie dla Holenderki, Magda wszystkie obroniła wygrywającymi uderzeniami. Jej zabójczy forhend mógł też zrobić wrażenie na suce fox terriera, która w międzyczasie wpadła na kort i zaaportowała piłkę (choć nikt o to nie prosił).

Po zlikwidowaniu niebezpieczeństwa przegrania otwierającego seta Linette miała dwa pierwsze setbole przy 6:5 (Hogenkamp zaczęła głośno podejrzewać o ślepotę, tudzież polskie obywatelstwo sędzię spotkania). W tie breaku blondynka z Flandrii straciła swój pierwszy punkt serwisowy i Linette do końca meczu już nie dogoniła.

W czwartek w 1/8 finału rywalką Linette będzie obchodzącego tego dnia 24. urodziny czeska kwalifikantka Kateřina Klapková (WTA 825).

sportowefakty.pl
Caipirinha Guy is offline  
 
 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome