(1)Nadia Abdala (MEX) d. Ajeng Aquinia (INA) 60 60
(2)Maya Gaverova (RUS) d. Rani Fitriya Wardhani (INA) 62 61
(3)Hua-Chen Lee (TPE) d. Vita Taher (INA) 60 61 (4)Zi Yang (CHN) d. (10)Boyan Wang (CHN) 62 21 Ret.
Yana Sizikova (RUS) d. (5)Shiho Hisamatsu (JPN) 16 75 64
(6)Rushmi Chakravarthi (IND) d. (9)Ai Koga (JPN) 64 62
(7)Natasha Fourouclas (RSA) d. (12)Varunya Wongteanchai (THA) 60 62 Lu Guo (CHN) d. Yukako Noi (JPN) 61 62
Singles Main Draw
(1)Iryna Bremond (FRA) v (wc)Bella Destriana (INA)
(Q)Maya Gaverova (RUS) v (Q)Yana Sizikova (RUS)
Lavinia Tananta (INA) v (wc)Cynthia Melita (INA)
(6)Nicha Lertpitaksinchai (THA) v Aminat Kushkhova (RUS)
(3)Chanel Simmonds (RSA) v (Q)Natasha Fourouclas (RSA) Yi-Jing Zhao (CHN) v Jessy Rompies (INA)
Chiaki Okadaue (JPN) v Nungnadda Wannasuk (THA)
(7)Luksika Kumkhum (THA) v (Q)Rushmi Chakravarthi (IND)
(5)Tamaryn Hendler (BEL) v (Q)Hua-Chen Lee (TPE) Nigina Abduraimova (UZB) v (Q)Zi Yang (CHN) tough match tall UZB girl
Sung-Hee Han (KOR) v (Q)Nadia Abdala (MEX) (4)Ayu-Fani Damayanti (INA) v (Q)Lu Guo (CHN)
(8)Nudnida Luangnam (THA) v Ting Li (CHN)
Sandy Gumulya (INA) v (wc)Nadya Syarifah (INA)
(wc)Grace Sari Ysidora (INA) v Nicole Rottmann (AUT)
(2)Varatchaya Wongteanchai (THA) v Peangtarn Plipuech (THA)
(1)Qiang Wang (CHN) v BYE
Wen-Ling Wang (TPE) v (Alt)Yu-Chu Juan (TPE)
Yumi Nakano (JPN) v I-Pei Cheng (TPE)
(7)Jessy Rompies (INA) v Yu-Lin Tai (TPE)
(2)Kumiko Iijima (JPN) v BYE Zi Yang (CHN) v Yui-Lynn Miao (TPE)
Hua-Chen Lee (TPE) v Huai-Hsuan Huang (TPE)
(8)Mi Yoo (KOR) v Yi Chen (TPE)
(3)So-Jung Kim (KOR) v BYE
Hui-Zhen Ruan (TPE) v Pei-Chi Lee (TPE)
Ching-Wen Hsu (TPE) v (Alt)Chia Hsien Yang (TPE)
(6)Peangtarn Plipuech (THA) v Wing-Yau Venise Chan (HKG)
(4)Nicha Lertpitaksinchai (THA) v Chi-Fan Liu (TPE)
Shu-Ying Hsieh (TPE) v Ji-Young Kim (KOR)
Yen-Ling Chen (TPE) v Shao-Yuan Kao (TPE)
(5)Nudnida Luangnam (THA) v Pei Yu Sieh (TPE)
Luksika KUMKHUM (THA) (1) Vs Tamitha NGUYEN (PHI) Seung-Yeon HONG (KOR) Vs Meng Ning DENG (CHN)
Napatsakorn SANKAEW (THA) Vs Sharmada BALU (IND)
Kamonwan BUAYAM (THA) Vs Wing-Yau Venise CHAN (HKG) (6)
Ting-Fei JUAN (TPE) (4) Vs Sakiko SHIMIZU (JPN) Katharina LEHNERT (GER) Vs Jia Xiang LU (CHN)
Ai Wen ZHU (CHN) Vs Hae-Sung KIM (KOR)
Sylvia KRYWACZ (USA) Vs Yurina KOSHINO (JPN) (7)
Hua-Chen LEE (TPE) (8) Vs Ya-Hsuan LEE (TPE)
Lu GUO (CHN) Vs Kyung-Yee CHAE (KOR)
Rishika SUNKARA (IND) Vs Pei-Chi LEE (TPE) Xin WEN (CHN) Vs Peangtarn PLIPUECH (THA) (3)
Jia-Jing LU (CHN) (5) Vs Nastassia RUBEL (BLR)
Ji-Hee CHOI (KOR) Vs Zi YANG (CHN)
Ju-Eun KIM (KOR) Vs Maika Jae TANPOCO (PHI) Marinel RUDAS (PHI) Vs Yi-Jing ZHAO (CHN) (2)