(1)Olga Danilovic (SRB) v Bye
(wc)Maelys Bougrat (FRA) v Alexandra Viktorovitch (SWE)
Lea Ma (USA) v Lara Salden (BEL)
(15)Federica Bilardo (ITA) v Bye
(11)Ayumi Miyamoto (JPN) v Bye
Elena Rybakina (RUS) v (Q)Monica Cappelletti (ITA)
(wc)Jade Bornay (FRA) v Shaline-Doreen Pipa (GER)
(5)Eva Guerrero Alvarez (ESP) v Bye
(3)Emily Appleton (GBR) v Bye
Daria Snigur (UKR) v Fiona Ganz (SUI)
Baijing Lin (AUS) v (wc)Emeline Dartron (FRA)
(16)Amanda Meyer (USA) v Bye
(9)Lea Boskovic (CRO) v Bye
Merel Hoedt (NED) v Yasmine Mansouri (FRA)
Clara Burel (FRA) v Federica Rossi (ITA)
(6)Anastasia Kharitonova (RUS) v Bye
(8)Sofya Lansere (RUS) v Bye
(wc)Manon Leonard (FRA) v Anastzja Rosnowska (GER)
(wc)Carole Monnet (FRA) v Anri Nagata (JPN)
(12)Tatiana Pieri (ITA) v Bye
(14)Nicole Mossmer (USA) v Bye
(Q)Qinwen Zheng (CHN) v Ali Collins (GBR)
Lisa Piccinetti (ITA) v Loudmilla Bencheikh (FRA)
(4)Xiyu Wang (CHN) v Bye
(7)Katarina Zavatska (UKR) v Bye
(Q)Ana Makatsaria (GEO) v (Q)Danai Petroula (GRE)
(Q)Himari Sato (JPN) v (SE)Diane Parry (FRA)
(10)Varvara Gracheva (RUS) v Bye
(13)Paula Arias Manjon (ESP) v Bye
(Q)Rosanna Maffei (ITA) v Giulia Morlet (FRA)
(wc)Mylene Halemai (FRA) v Jule Niemeier (GER)
(2)Carson Branstine (CAN) v Bye
Re: Tournoi Junior de Beaulieu-sur-Mer, France, G1
R1 Monday
(1)Olga Danilovic (SRB) v Bye
Alexandra Viktorovitch (SWE) d. (wc)Maelys Bougrat (FRA) 36 63 62
Lara Salden (BEL) d. Lea Ma (USA) 63 64
(15)Federica Bilardo (ITA) v Bye
(11)Ayumi Miyamoto (JPN) v Bye
Elena Rybakina (RUS) d. (Q)Monica Cappelletti (ITA) 61 64
Shaline-Doreen Pipa (GER) d. (wc)Jade Bornay (FRA) 76(1) 61
(5)Eva Guerrero Alvarez (ESP) v Bye
(3)Emily Appleton (GBR) v Bye
Daria Snigur (UKR) d. Fiona Ganz (SUI) 75 26 61
(wc)Emeline Dartron (FRA) d. Baijing Lin (AUS) 63 64
(16)Amanda Meyer (USA) v Bye
(9)Lea Boskovic (CRO) v Bye
Yasmine Mansouri (FRA) d. Merel Hoedt (NED) 64 46 75
Clara Burel (FRA) d. Federica Rossi (ITA) 61 75
(6)Anastasia Kharitonova (RUS) v Bye
(8)Sofya Lansere (RUS) v Bye
(wc)Manon Leonard (FRA) d. Anastzja Rosnowska (GER) 64 36 76(4)
Anri Nagata (JPN) d. (wc)Carole Monnet (FRA) 62 63
(12)Tatiana Pieri (ITA) v Bye
(14)Nicole Mossmer (USA) v Bye
(Q)Qinwen Zheng (CHN) v Ali Collins (GBR)
Lisa Piccinetti (ITA) v Loudmilla Bencheikh (FRA)
(4)Xiyu Wang (CHN) v Bye
(7)Katarina Zavatska (UKR) v Bye
(Q)Ana Makatsaria (GEO) v (Q)Danai Petroula (GRE)
(Q)Himari Sato (JPN) v (SE)Diane Parry (FRA)
(10)Varvara Gracheva (RUS) v Bye
(13)Paula Arias Manjon (ESP) v Bye
(Q)Rosanna Maffei (ITA) v Giulia Morlet (FRA)
(wc)Mylene Halemai (FRA) v Jule Niemeier (GER)
(2)Carson Branstine (CAN) v Bye
Re: Tournoi Junior de Beaulieu-sur-Mer, France, G1
R1 Complete
(1)Olga Danilovic (SRB) v Bye
Alexandra Viktorovitch (SWE) d. (wc)Maelys Bougrat (FRA) 36 63 62
Lara Salden (BEL) d. Lea Ma (USA) 63 64
(15)Federica Bilardo (ITA) v Bye
(11)Ayumi Miyamoto (JPN) v Bye
Elena Rybakina (RUS) d. (Q)Monica Cappelletti (ITA) 61 64
Shaline-Doreen Pipa (GER) d. (wc)Jade Bornay (FRA) 76(1) 61
(5)Eva Guerrero Alvarez (ESP) v Bye
(3)Emily Appleton (GBR) v Bye
Daria Snigur (UKR) d. Fiona Ganz (SUI) 75 26 61
(wc)Emeline Dartron (FRA) d. Baijing Lin (AUS) 63 64
(16)Amanda Meyer (USA) v Bye
(9)Lea Boskovic (CRO) v Bye
Yasmine Mansouri (FRA) d. Merel Hoedt (NED) 64 46 75
Clara Burel (FRA) d. Federica Rossi (ITA) 61 75
(6)Anastasia Kharitonova (RUS) v Bye
(8)Sofya Lansere (RUS) v Bye
(wc)Manon Leonard (FRA) d. Anastzja Rosnowska (GER) 64 36 76(4)
Anri Nagata (JPN) d. (wc)Carole Monnet (FRA) 62 63
(12)Tatiana Pieri (ITA) v Bye
(14)Nicole Mossmer (USA) v Bye
Ali Collins (GBR) d. (Q)Qinwen Zheng (CHN) 46 75 64
Loudmilla Bencheikh (FRA) d. Lisa Piccinetti (ITA) 67(4) 64 75
(LL)Benedetta Ivaldi (ITA) v Bye
(7)Katarina Zavatska (UKR) v Bye
(Q)Danai Petroula (GRE) d. (Q)Ana Makatsaria (GEO) 46 64 62
(Q)Himari Sato (JPN) d. (SE)Diane Parry (FRA) 76(5) 63
(10)Varvara Gracheva (RUS) v Bye
(13)Paula Arias Manjon (ESP) v Bye
Giulia Morlet (FRA) d. (Q)Rosanna Maffei (ITA) 36 60 63
(wc)Mylene Halemai (FRA) d. Jule Niemeier (GER) 62 75
(2)Carson Branstine (CAN) v Bye
Re: Tournoi Junior de Beaulieu-sur-Mer, France, G1
R2 Wednesday
(1)Olga Danilovic (SRB) d. Alexandra Viktorovitch (SWE) 63 60
(15)Federica Bilardo (ITA) d. Lara Salden (BEL) 62 64
Elena Rybakina (RUS) d. (11)Ayumi Miyamoto (JPN) 60 61
(5)Eva Guerrero Alvarez (ESP) d. Shaline-Doreen Pipa (GER) Walkover
(3)Emily Appleton (GBR) d. Daria Snigur (UKR) 63 46 62
(16)Amanda Meyer (USA) d. (wc)Emeline Dartron (FRA) 26 63 75
(9)Lea Boskovic (CRO) v Yasmine Mansouri (FRA)
(6)Anastasia Kharitonova (RUS) v Clara Burel (FRA)
(8)Sofya Lansere (RUS) v (wc)Manon Leonard (FRA)
(12)Tatiana Pieri (ITA) v Anri Nagata (JPN)
(14)Nicole Mossmer (USA) v Ali Collins (GBR)
Loudmilla Bencheikh (FRA) d. (LL)Benedetta Ivaldi (ITA) 50 Ret.
(7)Katarina Zavatska (UKR) d. (Q)Danai Petroula (GRE) Walkover
(10)Varvara Gracheva (RUS) d. (Q)Himari Sato (JPN) 46 64 63
(13)Paula Arias Manjon (ESP) v Giulia Morlet (FRA)
(2)Carson Branstine (CAN) v (wc)Mylene Halemai (FRA)