Wednesday, March 20, 2013
STADIUM Start 11:00 am
Tsvetana Pironkova (BUL)
v
Daniela Hantuchova (SVK)
WTA
Lourdes Dominguez Lino (ESP)
v
Svetlana Kuznetsova (RUS)
WTA
Joao Sousa (POR)
v
[WC] Lleyton Hewitt (AUS)
ATP
Nikolay Davydenko (RUS)
v
Paolo Lorenzi (ITA)
ATP
Not Before 7:30 PM
Ryan Harrison (USA)
v
[WC] James Blake (USA)
ATP
[WC] Anett Kontaveit (EST)
v
Christina Mchale (USA)
WTA
GRANDSTAND Start 11:00 am
Jamie Hampton (USA)
v
Monica Niculescu (ROU)
WTA
[Q] Rajeev Ram (USA)
v
Xavier Malisse (BEL)
ATP
[WC] Victoria Duval (USA)
v
Andrea Hlavackova (CZE)
WTA
Francesca Schiavone (ITA)
v
[Q] Jana Cepelova (SVK)
WTA
Not Before 5:00 PM
[Q] Dmitry Tursunov (RUS)
v
[Q] Tim Smyczek (USA)
ATP
COURT 1 Start 11:00 am
Andrey Kuznetsov (RUS)
v
Victor Hanescu (ROU)
ATP
Benoit Paire (FRA)
v
Michael Llodra (FRA)
ATP
Jurgen Melzer (AUT)
v
Ricardas Berankis (LTU)
ATP
Pauline Parmentier (FRA)
v
[Q] Silvia Soler-Espinosa (ESP)
WTA
Not Before 5:00 PM
[WC] Madison Keys (USA)
v
[Q] Allie Kiick (USA)
WTA
COURT 2 Start 11:00 am
[Q] Katerina Siniakova (CZE)
v
[WC] Garbine Muguruza (ESP)
WTA
Simona Halep (ROU)
v
Sabine Lisicki (GER)
WTA
Laura Robson (GBR)
v
Camila Giorgi (ITA)
WTA
Jie Zheng (CHN)
v
Yaroslava Shvedova (KAZ)
WTA
[WC] Monica Puig (PUR)
v
[Q] Bethanie Mattek-Sands (USA)
WTA
COURT 3 Start 11:00 am
Gilles Muller (LUX)
v
Lukas Rosol (CZE)
ATP
Tobias Kamke (GER)
v
Blaz Kavcic (SLO)
ATP
Grega Zemlja (SLO)
v
Roberto Bautista Agut (ESP)
ATP
[Q] Thiemo de Bakker (NED)
v
Horacio Zeballos (ARG)
ATP
COURT 6 Start 11:00 am
Evgeny Donskoy (RUS)
v
Somdev Devvarman (IND)
ATP
Lucie Hradecka (CZE)
v
[Q] Karolina Pliskova (CZE)
WTA
Igor Sijsling (NED)
v
Leonardo Mayer (ARG)
ATP
Anabel Medina Garrigues (ESP)
v
Alexandra Dulgheru (ROU)
WTA
COURT 7 Start 11:00 am
[Q] Stefanie Voegele (SUI)
v
Petra Martic (CRO)
WTA
Not Before 12:30 PM
Olga Govortsova (BLR)
v
[Q] Melinda Czink (HUN)
WTA
[Q] Jan Hajek (CZE)
v
Albert Ramos (ESP)
ATP
Marinko Matosevic (AUS)
v
[Q] Dudi Sela (ISR)
ATP
COURT 8 Start 11:00 am
Romina Oprandi (SUI)
v
Arantxa Rus (NED)
WTA
Annika Beck (GER)
v
Urszula Radwanska (POL)
WTA
Magdalena Rybarikova (SVK)
v
[Q] Mallory Burdette (USA)
WTA
[WC] Eugenie Bouchard (CAN)
v
[Q] Shahar Peer (ISR)
WTA
[Q] Yulia Putintseva (KAZ)
v
[Q] Donna Vekic (CRO)
WTA
STADIUM Start 11:00 am
Tsvetana Pironkova (BUL)
v
Daniela Hantuchova (SVK)
WTA
Lourdes Dominguez Lino (ESP)
v
Svetlana Kuznetsova (RUS)
WTA
Joao Sousa (POR)
v
[WC] Lleyton Hewitt (AUS)
ATP
Nikolay Davydenko (RUS)
v
Paolo Lorenzi (ITA)
ATP
Not Before 7:30 PM
Ryan Harrison (USA)
v
[WC] James Blake (USA)
ATP
[WC] Anett Kontaveit (EST)
v
Christina Mchale (USA)
WTA
GRANDSTAND Start 11:00 am
Jamie Hampton (USA)
v
Monica Niculescu (ROU)
WTA
[Q] Rajeev Ram (USA)
v
Xavier Malisse (BEL)
ATP
[WC] Victoria Duval (USA)
v
Andrea Hlavackova (CZE)
WTA
Francesca Schiavone (ITA)
v
[Q] Jana Cepelova (SVK)
WTA
Not Before 5:00 PM
[Q] Dmitry Tursunov (RUS)
v
[Q] Tim Smyczek (USA)
ATP
COURT 1 Start 11:00 am
Andrey Kuznetsov (RUS)
v
Victor Hanescu (ROU)
ATP
Benoit Paire (FRA)
v
Michael Llodra (FRA)
ATP
Jurgen Melzer (AUT)
v
Ricardas Berankis (LTU)
ATP
Pauline Parmentier (FRA)
v
[Q] Silvia Soler-Espinosa (ESP)
WTA
Not Before 5:00 PM
[WC] Madison Keys (USA)
v
[Q] Allie Kiick (USA)
WTA
COURT 2 Start 11:00 am
[Q] Katerina Siniakova (CZE)
v
[WC] Garbine Muguruza (ESP)
WTA
Simona Halep (ROU)
v
Sabine Lisicki (GER)
WTA
Laura Robson (GBR)
v
Camila Giorgi (ITA)
WTA
Jie Zheng (CHN)
v
Yaroslava Shvedova (KAZ)
WTA
[WC] Monica Puig (PUR)
v
[Q] Bethanie Mattek-Sands (USA)
WTA
COURT 3 Start 11:00 am
Gilles Muller (LUX)
v
Lukas Rosol (CZE)
ATP
Tobias Kamke (GER)
v
Blaz Kavcic (SLO)
ATP
Grega Zemlja (SLO)
v
Roberto Bautista Agut (ESP)
ATP
[Q] Thiemo de Bakker (NED)
v
Horacio Zeballos (ARG)
ATP
COURT 6 Start 11:00 am
Evgeny Donskoy (RUS)
v
Somdev Devvarman (IND)
ATP
Lucie Hradecka (CZE)
v
[Q] Karolina Pliskova (CZE)
WTA
Igor Sijsling (NED)
v
Leonardo Mayer (ARG)
ATP
Anabel Medina Garrigues (ESP)
v
Alexandra Dulgheru (ROU)
WTA
COURT 7 Start 11:00 am
[Q] Stefanie Voegele (SUI)
v
Petra Martic (CRO)
WTA
Not Before 12:30 PM
Olga Govortsova (BLR)
v
[Q] Melinda Czink (HUN)
WTA
[Q] Jan Hajek (CZE)
v
Albert Ramos (ESP)
ATP
Marinko Matosevic (AUS)
v
[Q] Dudi Sela (ISR)
ATP
COURT 8 Start 11:00 am
Romina Oprandi (SUI)
v
Arantxa Rus (NED)
WTA
Annika Beck (GER)
v
Urszula Radwanska (POL)
WTA
Magdalena Rybarikova (SVK)
v
[Q] Mallory Burdette (USA)
WTA
[WC] Eugenie Bouchard (CAN)
v
[Q] Shahar Peer (ISR)
WTA
[Q] Yulia Putintseva (KAZ)
v
[Q] Donna Vekic (CRO)
WTA