GRANDSTAND
12:00 Heather Watson (GBR) V Ayumi Morita (JPN)
14:00 Flavia Pennetta (ITA) V Johanna Larsson (SWE)
16:00 Kimiko Date-Krumm (JPN) V Chanelle Scheepers (RSA)
18:00 Bojana Jovanovski (SRB) V Andrea Petkovic (GER)
COURT 1
12:00 Su-Wei Hsieh (TPE) V Lesia Tsurenko (UKR)
14:00 Kristina Mladenovic (FRA) V Aleksandra Wozniak (CAN)
16:00 Sofia Arvidsson (SWE) V Shuai Peng (CHN)
COURT 2
12:00 Ksenia Pervak (KAZ) V Ajla Tomljanovic (CRO)
14:00 Marina Erakovic (NZL) V Irina-Camelia Begu (ROU)
16:00 Anna Tatishvili (GEO) V Kiki Bertens (NED)
COURT 6
10:00 [12] Jana Cepelova (SVK) V [22] Kristyna Pliskova (CZE)
12:00 [7] Karolina Pliskova (CZE) V [17] Coco Vandeweghe (USA)
14:00 [1] Silvia Soler-Espinosa (ESP) V Sesil Karatantcheva (KAZ)
16:00 Valeria Savinykh (RUS) V [16] Donna Vekic (CRO)
COURT 8
10:00 [13] Yulia Putintseva (KAZ) V [25] Nina Bratchikova (RUS)
12:00 Shahar Peer (ISR) V [19] Tatjana Malek (GER)
14:00 Allie Kiick (USA) V Vania King (USA)
16:00 [11] Elina Svitolina (UKR) V [15] Melinda Czink (HUN)
COURT 9
10:00 [2] Stefanie Voegele (SUI) V [21] Galina Voskoboeva (KAZ)
11:30 Bethanie Mattek-Sands (USA) V Shuai Zhang (CHN)
13:30 Alexa Glatch (USA) V Katerina Siniakova (CZE)
15:00 [3] Lauren Davis (USA) V Mallory Burdette (USA)
12:00 Heather Watson (GBR) V Ayumi Morita (JPN)
14:00 Flavia Pennetta (ITA) V Johanna Larsson (SWE)
16:00 Kimiko Date-Krumm (JPN) V Chanelle Scheepers (RSA)
18:00 Bojana Jovanovski (SRB) V Andrea Petkovic (GER)
COURT 1
12:00 Su-Wei Hsieh (TPE) V Lesia Tsurenko (UKR)
14:00 Kristina Mladenovic (FRA) V Aleksandra Wozniak (CAN)
16:00 Sofia Arvidsson (SWE) V Shuai Peng (CHN)
COURT 2
12:00 Ksenia Pervak (KAZ) V Ajla Tomljanovic (CRO)
14:00 Marina Erakovic (NZL) V Irina-Camelia Begu (ROU)
16:00 Anna Tatishvili (GEO) V Kiki Bertens (NED)
COURT 6
10:00 [12] Jana Cepelova (SVK) V [22] Kristyna Pliskova (CZE)
12:00 [7] Karolina Pliskova (CZE) V [17] Coco Vandeweghe (USA)
14:00 [1] Silvia Soler-Espinosa (ESP) V Sesil Karatantcheva (KAZ)
16:00 Valeria Savinykh (RUS) V [16] Donna Vekic (CRO)
COURT 8
10:00 [13] Yulia Putintseva (KAZ) V [25] Nina Bratchikova (RUS)
12:00 Shahar Peer (ISR) V [19] Tatjana Malek (GER)
14:00 Allie Kiick (USA) V Vania King (USA)
16:00 [11] Elina Svitolina (UKR) V [15] Melinda Czink (HUN)
COURT 9
10:00 [2] Stefanie Voegele (SUI) V [21] Galina Voskoboeva (KAZ)
11:30 Bethanie Mattek-Sands (USA) V Shuai Zhang (CHN)
13:30 Alexa Glatch (USA) V Katerina Siniakova (CZE)
15:00 [3] Lauren Davis (USA) V Mallory Burdette (USA)