Re: TANG Haochen (into top 500, AO Junior 2010 SFinalist)
Singles Main Draw
(1)Yi-Miao Zhou (CHN) v Wen-Hsin Hsu (TPE)
Lin Zhu (CHN) v (Q)Hongrui Sun (CHN) Yumi Miyazaki (JPN) v Hao Chen Tang (CHN)
(5)Chin-Wei Chan (TPE) v (wc)Yan Wang (CHN)
(4)Sheng-Nan Sun (CHN) v Lu Guo (CHN)
(Q)Shu-Ying Hsieh (TPE) v (Q)Ao Gai (CHN)
(wc)Xiao Zhou (CHN) v (Q)Cheng-Ling Huang (CHN)
(7)Mari Tanaka (JPN) v Ya-Hsuan Lee (TPE)
(6)Risa Ozaki (JPN) v Xin Wen (CHN)
Fangzhou Liu (CHN) v (wc)Ai Wen Zhu (CHN)
(Q)Wushuang Zheng (CHN) v (wc)Chang Liu (CHN)
(3)Yi-Fan Xu (CHN) v (Q)Tian Cao (CHN)
(8)So-Ra Lee (KOR) v Xinyun Han (CHN)
(Q)Qianqian Zhao (CHN) v Barbara Bonic (SRB)
Ting-Fei Juan (TPE) v Yue-Yue Hu (CHN)
(2)Yuxuan Zhang (CHN) v (Q)Xi-Yao Wang (CHN)
Re: TANG Haochen (into top 500, AO Junior 2010 SFinalist)
First Round
(1)Yi-Miao Zhou (CHN) d. Wen-Hsin Hsu (TPE) 75 63
(Q)Hongrui Sun (CHN) d. Lin Zhu (CHN) 64 62 Hao Chen Tang (CHN) d. Yumi Miyazaki (JPN) 64 62
(5)Chin-Wei Chan (TPE) d. (wc)Yan Wang (CHN) 63 61
Lu Guo (CHN) d. (4)Sheng-Nan Sun (CHN) 62 36 30 Ret.
(Q)Ao Gai (CHN) d. (Q)Shu-Ying Hsieh (TPE) 64 62
(wc)Xiao Zhou (CHN) d. (Q)Cheng-Ling Huang (CHN) 61 63
(7)Mari Tanaka (JPN) d. Ya-Hsuan Lee (TPE) 63 64
(6)Risa Ozaki (JPN) d. Xin Wen (CHN) 64 26 64
Fangzhou Liu (CHN) d. (wc)Ai Wen Zhu (CHN) 63 67(4) 63
(wc)Chang Liu (CHN) d. (Q)Wushuang Zheng (CHN) 57 62 63
(3)Yi-Fan Xu (CHN) d. (Q)Tian Cao (CHN) 62 64
Xinyun Han (CHN) d. (8)So-Ra Lee (KOR) 60 61
Barbara Bonic (SRB) d. (Q)Qianqian Zhao (CHN) 61 63
Yue-Yue Hu (CHN) d. Ting-Fei Juan (TPE) 76(3) 62
(Q)Xi-Yao Wang (CHN) d. (2)Yuxuan Zhang (CHN) 75 61
Re: TANG Haochen (into top 500, AO Junior 2010 SFinalist)
Singles Main Draw
(1)Misaki Doi (JPN) v Erika Sema (JPN)
Zarina Diyas (KAZ) v (wc)Fang Ying Xun (CHN)
Eri Hozumi (JPN) v (Q)Fangzhou Liu (CHN)
(6)Qiang Wang (CHN) v Ling Zhang (HKG)
(3)Shuai Zhang (CHN) v Nigina Abduraimova (UZB)
Sabina Sharipova (UZB) v Risa Ozaki (JPN)
(SR)Michaella Krajicek (NED) v (wc)Yan Wang (CHN) (5)Daria Gavrilova (RUS) v (LL)Hao Chen Tang (CHN)
(8)Yurika Sema (JPN) v Miki Miyamura (JPN)
Zi Yang (CHN) v (wc)Qiu Yu Ye (CHN)
Junri Namigata (JPN) v Chin-Wei Chan (TPE)
(4)Yi-Miao Zhou (CHN) v (wc)Zhaoxuan Yang (CHN)
(7)Saisai Zheng (CHN) v (Q)Su Jeong Jang (KOR)
(Q)Wan-Ting Liu (CHN) v (Q)Xin Wen (CHN)
Yi-Fan Xu (CHN) v Yuxuan Zhang (CHN)
(2)Ying-Ying Duan (CHN) v Sheng-Nan Sun (CHN)