Re: Tennis Tipping #34b - Bukfurdo
Schedule of Play
Order Of Play – Sunday
Gabriela PANTUCKOVA (CZE) v Georgina GARCIA-PEREZ (ESP) TB1
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for the second of a two-day final of both singles and doubles
Play starts at 11.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Saturday
Dalma GALFI (HUN) v Gabriela PANTUCKOVA (CZE) TB2
Reka-Luca JANI (HUN) v Georgina GARCIA-PEREZ (ESP) TB3
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for the first of a two-day final of both singles and doubles
Play starts at 11.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Friday
Dalma GALFI (HUN) v Michaela HONCOVA (SVK) TB1
Fiona FERRO (FRA) v Georgina GARCIA-PEREZ (ESP) TB2
Gabriela PANTUCKOVA (CZE) v Tereza MARTINCOVA (CZE) TB3
Reka-Luca JANI (HUN) v Olga IANCHUK (UKR) SR4
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day semi-final of both singles and doubles
Play starts at 11.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Thursday
Olga IANCHUK (UKR) v Vanda LUKACS (HUN) TB1
Tena LUKAS (CRO) v Gabriela PANTUCKOVA (CZE) TB2
Dalma GALFI (HUN) v Kristina SCHMEIDLOVA (SVK) TB3
Georgina GARCIA-PEREZ (ESP) v Mihaela BUZARNESCU (ROU) SR4
Michaela HONCOVA (SVK) v Barbora KREJCIKOVA (CZE) SR5
Fiona FERRO (FRA) v Magdalena FRECH (POL) SR6
Agnes BUKTA (HUN) v Tereza MARTINCOVA (CZE) SR7
Reka-Luca JANI (HUN) v Fanni STOLLAR (HUN) SR8
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day quarter-final of both singles and doubles
Play starts at 10.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Wednesday
Vanda LUKACS (HUN) v Oana GAVRILA (ROU) TB1
Fanni STOLLAR (HUN) v Szabina SZLAVIKOVICS (HUN) TB2
Dejana RADANOVIC (SRB) v Gabriela PANTUCKOVA (CZE) TB3
Chantal SKAMLOVA (SVK) v Michaela HONCOVA (SVK) SR4
Dia EVTIMOVA (BUL) v Mihaela BUZARNESCU (ROU) SR5
Dalma GALFI (HUN) v Vivien JUHASZOVA (SVK) SR6
Tena LUKAS (CRO) v Andrea GAMIZ (VEN) SR7
Sofiya KOVALETS (UKR) v Tereza MARTINCOVA (CZE) SR8
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day second round of singles and first round of doubles
Play starts at 10.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Tuesday
Kristina SCHMEIDLOVA (SVK) v Ulrikke EIKERI (NOR) TB1
Agnes BUKTA (HUN) v Estelle CASCINO (FRA) TB2
Rebeka STOLMAR (HUN) v Georgina GARCIA-PEREZ (ESP) TB3
Magdalena FRECH (POL) v Vendua ZOVINCOVA (CZE) SR4
Olga IANCHUK (UKR) v Viktoria KUZMOVA (SVK) SR5
Fiona FERRO (FRA) v Daiana NEGREANU (ROU) SR6
Alexa PIROK (HUN) v Barbora KREJCIKOVA (CZE) SR7
Reka-Luca JANI (HUN) v Pemra OZGEN (TUR) SR8
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day first round of singles
Play starts at 10.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]