Re: Tennis Tipping #24c - Ilkley
Schedule of Play
Order Of Play – Sunday
Rebecca SRAMKOVA (SVK) v Evgeniya RODINA (RUS) TB1
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day final in both singles and doubles
Play starts at 12.00 (TBC)
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Saturday
Kai-Chen CHANG (TPE) v Rebecca SRAMKOVA (SVK) TB1
Kai-Chen CHANG (TPE) v Ying-Ying DUAN (CHN) TB2
Rebecca SRAMKOVA (SVK) v Michelle LARCHER DE BRITO (POR) TB2
Amandine HESSE (FRA) v Evgeniya RODINA (RUS) TB3
Mayo HIBI (JPN) v Evgeniya RODINA (RUS) TB3
Amandine HESSE (FRA) v Richel HOGENKAMP (NED) TB3
Mayo HIBI (JPN) v Richel HOGENKAMP (NED)TB3
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day semi final in both singles and doubles
Play starts at 12.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Friday
Amandine HESSE (FRA) v Lin ZHU (CHN) TB1
Richel HOGENKAMP (NED) v Cindy BURGER (NED) TB2
Kai-Chen CHANG (TPE) v Ons JABEUR (TUN) TB3
Ivana JOROVIC (SRB) v Mayo HIBI (JPN) SR4
Rebecca SRAMKOVA (SVK) v Maryna ZANEVSKA (UKR) SR5
Petra MARTIC (CRO) v Ying-Ying DUAN (CHN) SR6
Samantha MURRAY (GBR) v Evgrniya RODINA (RUS) SR7
Kai Lin ZHANG (CHN) v Michelle LARCHER DE BRITO (POR) SR8
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for a one-day quarter final in both singles and doubles
Play starts at 10.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Wednesday
Lesley KERKHOVE (NED) v Samantha MURRAY (GBR) TB1
Emily APPLETON (GBR) v Cindy BURGER (NED) TB2
Ivana JOROVIC (SRB) v Sanaz MARAND (USA) TB3
Rebecca SRAMKOVA (SVK) v Yafan WANG (CHN) SR4
Jaimee FOURLIS (AUS) v Amandine HESSE (FRA) SR5
Ons JABEUR (TUN) v Paula KANIA (POL) SR6
Mayo HIBI (JPN) v Tereza MRDEZA (CRO) SR7
Petra MARTIC (CRO) v Stephanie FORETZ (FRA) SR8
Hiroko KUWATA (JPN) v Maryna ZANEVSKA (UKR) SR9
Richel HOGENKAMP (NED) v An Sophie MESTACH (BEL) SR10
Lin ZHU (CHN) v Irina KHROMACHEVA (RUS) SR11
Ashleigh BARTY (AUS) v Evgeniya RODINA (RUS) SR12
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for the second round of singles and the first round of doubles
Play starts at 10.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Tuesday
Michelle LARCHER DE BRITO (POR) v Luksika KUMKHUM (THA) TB1
Lisa WHYBOURNE (GBR) v Sanaz MARAND (USA) TB2
Rebecca SRAMKOVA (SVK) v Robin ANDERSON (USA) TB3
Ons JABEUR (TUN) v Alison BAI (AUS) SR4
Freya CHRISTIE (GBR) v Ying-Ying DUAN (CHN) SR5
Xinyun HAN (CHN) v Kai-Chen CHANG (TPE) SR6
Kai-Lin ZHANG (CHN) v Jessica PEGULA (GBR) SR7
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for the first round of singles and the final qualifying round of doubles
Play starts at 12.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Monday
Jazzamay DREW (GBR) v Katy DUNNE (GBR) TB1
Lisa WHYBOURN (GBR) v Shuko AOYAMA (JPN) TB2
Sanaz MARAND (USA) v Yuxuan ZHANG (CHN) TB3
Rebecca SRAMKOVA (CZE) v Alexandra STEVENSON (USA) SR4
Alison BAI (AUS) v Tereza SMITKOVA (CZE) SR5
Alison BAI (AUS) v Melanie STOKKE (NOR) SR5
Ons JABEUR (TUN) v Megan DAVIES (GBR) SR6
Melanie OUDIN (USA) v Robin ANDERSON (USA) SR7
Myrtille GEORGES (FRA) v Jaimee FOURLIS (AUS) SR8
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for the final round of qualifying in singles
Play starts at 11.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
Order Of Play – Sunday
Alexandra STEVENSON (USA) v Mia Nicole EKLUND (FIN) TB1
Lucy BROWN (GBR) v Alsion BAI (AUS) TB2
Jaimee FORULIS (AUS) v Eden RICHARDSON (GBR) TB3
Storm SANDERS (AUS) v Shuko AOYAMA (JPN) SR4
Sanaz MARAND (USA) v Maria SANCHEZ (USA) SR5
Naiktha BAINS (AUS) v Jezzamay DREW (GBR) SR6
Rebecca SRAMKOVA (SVK) v Emma HURST (GBR) SR7
Sarah Beth GREY (GBR) v Melanie OUDIN (USA) SR8
Melanie STOKKE (NOR) v Tereza SMITKOVA (CZE) SR9
Eden SILVA (GBR) v Yuxuan ZHANG (CHN) SR10
Katy DUNNE (GBR) v Catalina PELLA (ARG) SR11
Sara TOMIC (AUS) v Robin ANDERSON (USA) SR12
Zhaoxuan YANG (CHN) v Maia LUMSDEN (GBR) SR13
Ons JABEUR (TUN) v Serena NASH (GBR) SR14
Myrtille GEORGES (FRA) v Destanee AIAVA (AUS) SR15
Misa EGUCHI v Lisa WHYBOURN (GBR) SR16
Code:
TB = send exact scores (e.g. 64 63)
SR = send set ratio (2-0 or 2-1)
Send only last names please
Matches count for the first round of qualifying in singles
Play starts at 11.00
local time
Please send your picks to
AdeyC
Good luck
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver
Award each day - which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so seven
players at all levels will have a chance of winning something this week. [/CENTER]