Let's start the 2011: Australia, Middle East (Eilat, Dubai, Doha) and Malaysia thread - TennisForum.com
Reply
 
LinkBack Thread Tools
post #1 of 247 (permalink) Old Dec 29th, 2010, 08:16 PM Thread Starter
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,226
                     
Let's start the 2011: Australia, Middle East (Eilat, Dubai, Doha) and Malaysia thread

As we know both sisters will fly to Australia at 4th January. They are not playing anything in the first week. In the second week Ula plays AO quallies. Aga will start her year in Melbourne, she won't play anything before (maybe she'll receive some WC, we have to wait).

Possibly sisters will play Fed Cup in Eliat (Israel). Ula will play MD of Pattaya using her Special Ranking.
Caipirinha Guy is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 247 (permalink) Old Dec 30th, 2010, 05:32 PM
Senior Member
 
Cinek's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: VVaryniol
Posts: 5,700
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Ula want to play doubles in AO, she looking for a good partner to get a main draw doubles . [in interview she said that 'negotiations with somebody go on'.
Go sisters in 2011!

Agnieszka Radwańska -> The biggest forum about Radwańska sisters


Like us on Facebook!
Follow us on Twitter
Also in Tumblr
Cinek is offline  
post #3 of 247 (permalink) Old Jan 3rd, 2011, 12:57 PM
Senior Member
 
justine schnyder's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Israel
Posts: 21,131
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Good luck Girls!

Henin, Schnyder, Jankovic, Aga Radwanska, Cornet


Official Trainer of the Jelena Clinic

http://i52.tinypic.com/2zxmlab.png
justine schnyder is offline  
 
post #4 of 247 (permalink) Old Jan 5th, 2011, 04:09 AM
.
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 36,373
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Hopefully some good and plenty of wins
saul1333 is offline  
post #5 of 247 (permalink) Old Jan 5th, 2011, 04:47 AM
Senior Member
 
Aryman3's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Warsaw
Posts: 2,420
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

From Interia.pl

Agnieszka Radwańska, nasza najlepsza tenisistka, już jest zdrowa i wybiera się do Melbourne, ale jeszcze na sto procent nie wiadomo, czy zagra w wielkoszlemowym Australian Open.


- Sprawa jest jasna. Agnieszka gra w turnieju głównym, oczywiście jeśli da radę, bo nie wiem, jak jej noga będzie się zachowywać w wysokich temperaturach, jakie panują w Australii, przy korcie dochodzących nawet do 60 stopni Celsjusza. Natomiast Urszula wystąpi w eliminacjach - powiedział INTERIA.PL Robert Radwański, ojciec i trener sióstr.

Agnieszka od października nie grała z powodu złamania małej kostki palca lewej nogi. Musiała przejść operację i wydawało się, że jej start w Melbourne jest wykluczony, ale organizm 21-latki szybko się zregenerował.

INTERIA.PL: Jak samopoczucie w zespole Radwańskich po świętach i z początkiem nowego roku?

Robert Radwański: - Agnieszka i Ula bardzo miło spędziły sylwestra, ja również. Zwłaszcza poprawiny były bardzo udane i byłbym niezmiernie zadowolony, gdyby ten rok był taki, jak moje poprawiny, bo wtedy będzie o wiele lepszy niż 2010, który z powodu kontuzji córek, politycznie i pogodowo był beznadziejny.

Agnieszka końcówkę roku miała sportowo straconą. Jak wygląda jej stan zdrowia na dziś?

- Jest zdrowa. Jestem naprawdę zszokowany postępami w leczeniu córki, która już od dwóch tygodni normalnie trenuje i rozgrywa mecze sparingowe na punkty. To dzięki doktorowi Mariuszowi Bonczarowi, który się nią opiekuje, i dzięki rehabilitacji. Jestem zaskoczony, że młody organizm tak szybko sobie poradził z kontuzją, a przypominam, że miesiąc temu Agnieszka jeszcze chodziła o kulach. To jest niesamowite. Jestem więc pełen optymizmu, tym bardziej, że Ula też jest zdrowa, choć niedawno miała zapalenie okostnej. Teraz wszystko jest w porządku. Z nadzieją wchodzimy więc w nowy rok, który na pewno będzie lepszy niż miniony.

Rzeczy już spakowane, bo przecież lecicie na antypody, gdzie od 17 do 31 stycznia potrwa wielkoszlemowy Australian Open.

- Rzeczy spakowane, we wtorek pociągiem pojechaliśmy do Warszawy, a dopiero stamtąd następnego dnia lecimy do Australii.

Jak wygląda plan sportowy w czasie tego wyjazdu?

- Sprawa jest jasna. Agnieszka gra w turnieju głównym, oczywiście, jeśli da radę, bo nie wiem, jak jej noga będzie się zachowywać w wysokich temperaturach, jakie panują w Australii, przy korcie dochodzących nawet do 60 stopni Celsjusza. Natomiast Urszula zaczyna od eliminacji. Wystąpimy tylko w Australian Open. Najważniejsze jest jednak zdrowie dziewczyn, jeśli z nim będzie wszystko w porządku, to będzie dobrze.

Od czego więc zależy start Agnieszki Radwańskiej w Australian Open?

- Zależy od tego, czy wyleczona noga pozwoli jej na ekstremalne bieganie. Podejmiemy więc decyzję dopiero będąc na miejscu w Melbourne. Teraz nie można na sto procent stwierdzić czy zagra, czy nie. Na dzisiaj sytuacja wygląda tak: Urszula na pewno gra w eliminacjach, a Agnieszka może wystąpi w turnieju głównym.

Jeśli chodzi o Urszulę, to miała ona bardzo udaną końcówkę poprzedniego sezonu, kiedy wygrała nawet turniej ITF, trzeci w swojej karierze, a pierwszy po dwuletniej przerwie.

- Zagrała wtedy naprawdę świetnie, zastępując Agnieszkę, która była kontuzjowana. Wygrała jeden turniej, a w drugim była w finale. Co prawda nie były to turnieje najwyższej rangi, ale był to ten okres, kiedy WTA nie organizuje imprez i wiele zawodniczek z tego cyklu w nich wystąpiło, więc jesteśmy zadowoleni.

Jakie są pana oczekiwania w stosunku do córek w Australian Open, biorąc po uwagę, że Agnieszka jest po kontuzji i od października nie grała w żadnym meczu, a Urszula musi wystąpić w eliminacjach?

- Jeśli Ula będzie grać tak, jak w końcówce roku, to przejdzie eliminacje. Pamiętajmy jednak, że w Australii są ciężkie warunki, trzeba się aklimatyzować, a my będziemy mieć na to ograniczony czas. Inni mają go więcej, bo rozgrywali już tam turnieje, a my nie. Trzeba jednak kiedyś zacząć grać i lepiej to zrobić teraz niż potem żałować. Widać, że Agnieszka jest już zdrowa, nie ma sensu więc czekać na kolejne turnieje, a jeśli zagra w Melbourne, to powinna przejść kilka rund.

Jakie plany macie na dalszą część sezonu?

- Agnieszka na pewno nie będzie grać tyle, co Urszula, która wystąpi np. w reprezentacji Polski w Pucharze Federacji (Grupa I Strefy Euroafrykańskiej 31 stycznia - 6 lutego - przyp. red.). Jeśli jednak w kwietniu "biało-czerwone" będą miały szansę na awans w tych zawodach, to Isia oczywiście zagra. Jeśli chodzi o turnieje indywidualne, to być może Pattaya, na pewno Dubaj i Dauha, a potem największe imprezy w marcu, czyli Indian Wells i Miami.
Aryman3 is offline  
post #6 of 247 (permalink) Old Jan 5th, 2011, 07:00 PM
Senior Member
 
fouc's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 8,685
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

It's very old, but I just found it on that scary Radwanskas' official website and it's so hilarious It sums up everything I think of this family. And the more I explore the site the more I think Radwanski is an old, obstinate, narrow-minded creep (wtf with "Na indeksie?"? means those journalist are somehow exposed to be condemned?), and their daughters have a big chance to become that too. It's really sad.


Eurosport na pustyni, czyli o wielbłądach i sikorkach...)

- Pan Robert vel Piotr Radwański uważa, że nie jest wielbłądem. Zgadzam się. Na wielbłąda przede wszystkim za mały, za mało odporny na brak płynów, ale nade wszystko za mało spokojny. Bo te zwierzęta rozsądniej podchodzą do życia niż trener - pisze tenisowy komentator Eurosportu Sylwester Sikora.

Żaden wielbłąd nie pozwoliłby sobie, żeby jego dziecko powiedziało do ojca sp...laj. W wielbłądzim stadzie to po prostu nie uchodzi. A u ludzi - według tenisowego guru z okolic Wawelu - "takich sytuacji są w domach miliony".

Chyba ojcu tenisistek coś się pomieszało w głowie, ale bardziej należy sądzić, że ocenia świat według własnego zachowania. Bo przecież dla pana Roberta sp...dalaj czy wyp...dalaj to normalna odzywka córki do ojca czy jego samego do innego trenera, któremu Isia i Ula wiele zawdzięczają. Zresztą "Agnieszka nie jest pierwszą osobą, która na korcie zaklęła". To brzmi tak jak facet tłumaczący się, że inni kradną, zabijają, więc i on uważa, że trzeba wybaczyć i już. Ale jest dużo gorzej, bo pan ojciec-trener widzi w tym normę współczesnego tenisa.

Radwański byłby wymarzonym wodzem partii o ekstremalnych poglądach. On wszędzie węszy spisek, wydaje mu się, że inni nic tylko dybią na jego "posadę" trenersko-ojcowską. Panie Robercie, a kto by z pańskimi pociechami wytrzymał? Pracować, żeby raz po raz słyszeć coś tak miłego jak pan? Bo przecież takie wiązaneczki to nie pierwszy wypadek, bo według pana "pyskowanie było, jest i będzie". Otóż rymując - nie wszędzie.

Znacznie częściej w okolicach kortów Nadwiślana. Więc proszę być pewnym, będzie pan pracował z Isią i Ulą do końca życia i jeden dzień dłużej, nikt inny z tego rodzinnego interesie nie uszczknie ani złotówki. Bo wy w tym waszym stadku czujecie się tak naprawdę doskonale.

Temat wielbłąda został błyskawicznie zamknięty. Teraz Wimbledon, więc spadam, czyli tak jak pan mawia sp...lam.

Eurosport - Sylwester Sikora
fouc is offline  
post #7 of 247 (permalink) Old Jan 6th, 2011, 03:44 AM
Senior Member
 
Aryman3's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Warsaw
Posts: 2,420
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Fouc - so big effort to dig out this old crap
You're pathetic
Aryman3 is offline  
post #8 of 247 (permalink) Old Jan 6th, 2011, 11:10 AM
Senior Member
 
fouc's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 8,685
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

^^
why? not that anyone here cares about your opinion, but I really wonder why? I care about Aga's success a lot, and that piece is stating precisely why it's pretty unlikely she'll progress (+ of course her striking lack of ambition that she's so proud she ended season in top50)
fouc is offline  
post #9 of 247 (permalink) Old Jan 6th, 2011, 02:34 PM
Senior Member
 
Cinek's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: VVaryniol
Posts: 5,700
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

eurosport = shit

Agnieszka Radwańska -> The biggest forum about Radwańska sisters


Like us on Facebook!
Follow us on Twitter
Also in Tumblr
Cinek is offline  
post #10 of 247 (permalink) Old Jan 6th, 2011, 02:56 PM Thread Starter
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,226
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Eurosport = super sexy voice of Kasia Strączynajczestrzego
Caipirinha Guy is offline  
post #11 of 247 (permalink) Old Jan 6th, 2011, 09:34 PM Thread Starter
Senior Member
 
Caipirinha Guy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: where trees are green
Posts: 17,226
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Radwańska niedawno wznowiła treningi po operacji i zadeklarowała, że na 80 proc. wystąpi w rozpoczynającym się w połowie stycznia wielkoszlemowym Australian Open.

Tuż po jego zakończeniu, w pierwszym tygodniu lutego, reprezentacja zagra w Izraelu o awans do drugiej rundy I Grupy Strefy Euroafrykańskiej (w tenisie to trzecia liga). - To zdecydowanie za wcześnie. Agnieszka musi odpuścić. Wróci do kadry w przypadku awansu - zapewnia ojciec Robert Radwański.

Tomasz Wiktorowski, trener kadry na PF, był w Krakowie przed świętami Bożego Narodzenia i rozmawiał na ten temat z ojcem tenisistki. - Skład trzeba podać do 3 stycznia i gdyby później okazało się, że Agnieszka nie może grać, mielibyśmy problem - tłumaczy Wiktorowski.

Do reprezentacji wraca za to Urszula Radwańska, a pierwsze w karierze powołanie otrzymała Magda Linette, rewelacja poprzedniego sezonu. 18-letnia poznanianka przez rok awansowała w rankingu z 1008. na... 177. miejsce. Tak dużego skoku nigdy nie zaliczyła nawet starsza z sióstr Radwańskich.

W kadrze są też deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska.

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...#ixzz1AIUUJcj9
Caipirinha Guy is offline  
post #12 of 247 (permalink) Old Jan 6th, 2011, 11:55 PM
.
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 36,373
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Nice FB pic for Ula
saul1333 is offline  
post #13 of 247 (permalink) Old Jan 12th, 2011, 06:27 AM
Senior Member
 
Aryman3's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Warsaw
Posts: 2,420
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Qualifying Draw
[1] Vandeweghe vs. Nakamura
Savchuk vs. Khromacheva
Karatantcheva vs. Wejnert
Fuda vs. [13] Doi

[2] Keothavong vs. Kustova
Lee vs. Olaru
Patterson vs. Begu
Birnerova vs. [17] Malek

[3] Chan vs. Foretz Gacon
Sema vs. Kr. Pliskova
Luangnam vs. Manasieva
Lisicki vs. [22] Krajicek

[4] Z. Kucova vs. Iijima
Irigoyen vs. Beygelzimer
Georgatou vs. Rodionova
O'Brien vs. [16] Minella

[5] Yakimova vs. Dubois
Letcher vs. Beltrame
Rajicic vs. Diatchenko
Kuryanovich vs. [24] Mirza

[6] Sanchez vs. Diyas
Floris vs. Laurendon
Kalashnikova vs. Bychkova
Falconi vs. [20] Zec Peskiric

[7] Pivovarova vs. Sumner
Albanese vs. E. Bogdan
Bovina vs. Daniilidou
Kremer vs. [23] Bratchikova

[8] Duque Marino vs. Dentoni
Buyukakcay vs. Panova
Groenefeld vs. Ka. Pliskova
Cohen-Aloro vs. [14] Hampton

[9] Llagostera Vives vs. Vrljic
Soler Espinosa vs. Glushko
Tomljanovic vs. Molinero
Brengle vs. [19] Martic

[10] Nara vs. Ivanova
Erakovic vs. Pavlovic
Adamczak vs. Holland
Cohen vs. [18] Rus

[11] Han vs. Gojnea
Stephens vs. Ungur
Lertcheewakarn vs. El Tabakh
Woerle vs. [21] Cetkovska

[12] Tatishvili vs. U. Radwanska
Koryttseva vs. Thorpe
Zhou vs. Watson
Tsurenko vs. [15] Voegele

She needs her best form to advance from such a group(12)
Good luck
Aryman3 is offline  
post #14 of 247 (permalink) Old Jan 12th, 2011, 07:03 AM
.
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 36,373
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Good luck Ula difficult draw
saul1333 is offline  
post #15 of 247 (permalink) Old Jan 12th, 2011, 09:20 AM
Senior Member
 
Aryman3's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Warsaw
Posts: 2,420
                     
Re: Let's start the 2011! [Australian thread]

Ula plays tomorrow second match on court 13 against Tatischvili - head of group 12; about 11.30 Melbourne time
Aryman3 is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the TennisForum.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this PagePosting Rules  
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome