COURT 1
Matches Start At: 10:30 AM
Monica NICULESCU (ROU) def Alisa KLEYBANOVA (RUS) 7-6(2), 2-6, 7-5
followed by
Ekaterina MAKAROVA (RUS) def Eleni DANIILIDOU (GRE) 6-1, ret.
followed by
Andreja KLEPAC (SLO) def Zi YAN (CHN) 6-1, 6-1
followed by
Jie ZHENG (CHN) def Elena VESNINA (RUS) 6-3, 2-6, 7-6(3)
COURT 2
Matches Start At: 10:30 AM
Aiko NAKAMURA (JPN) def Galina VOSKOBOEVA (RUS) 6-1, 3-1ret.
followed by
Vera DUSHEVINA (RUS) def Julie DITTY (USA) 5-7, 6-4, 6-4
followed by
Katarina SREBOTNIK (SLO) def Nika OZEGOVIC (CRO) 6-4, 6-1
followed by
Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP) def Irena PAVLOVIC (FRA) 6-3, 2-6, 6-2
Not Before 3:30 PM
Agnieszka RADWANSKA (POL) def Eva HRDINOVA (CZE) 6-0, 6-0
COURT 3
Matches Start At: 10:30 AM
Akiko MORIGAMI (JPN) def Ayumi MORITA (JPN) 2-6, 6-3, 7-5
Followed by NB 12:00 PM
Agnieszka RADWANSKA (POL) def Elena BALTACHA (GBR) 6-1, 6-2
followed by
Ai SUGIYAMA (JPN) def Urszula RADWANSKA (POL) 6-3, 7-6(4)
followed by
Akgul AMANMURADOVA (UZB) def Yung-Jan CHAN (TPE) 6-2, 6-2
Matches Start At: 10:30 AM
Monica NICULESCU (ROU) def Alisa KLEYBANOVA (RUS) 7-6(2), 2-6, 7-5
followed by
Ekaterina MAKAROVA (RUS) def Eleni DANIILIDOU (GRE) 6-1, ret.
followed by
Andreja KLEPAC (SLO) def Zi YAN (CHN) 6-1, 6-1
followed by
Jie ZHENG (CHN) def Elena VESNINA (RUS) 6-3, 2-6, 7-6(3)
COURT 2
Matches Start At: 10:30 AM
Aiko NAKAMURA (JPN) def Galina VOSKOBOEVA (RUS) 6-1, 3-1ret.
followed by
Vera DUSHEVINA (RUS) def Julie DITTY (USA) 5-7, 6-4, 6-4
followed by
Katarina SREBOTNIK (SLO) def Nika OZEGOVIC (CRO) 6-4, 6-1
followed by
Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP) def Irena PAVLOVIC (FRA) 6-3, 2-6, 6-2
Not Before 3:30 PM
Agnieszka RADWANSKA (POL) def Eva HRDINOVA (CZE) 6-0, 6-0
COURT 3
Matches Start At: 10:30 AM
Akiko MORIGAMI (JPN) def Ayumi MORITA (JPN) 2-6, 6-3, 7-5
Followed by NB 12:00 PM
Agnieszka RADWANSKA (POL) def Elena BALTACHA (GBR) 6-1, 6-2
followed by
Ai SUGIYAMA (JPN) def Urszula RADWANSKA (POL) 6-3, 7-6(4)
followed by
Akgul AMANMURADOVA (UZB) def Yung-Jan CHAN (TPE) 6-2, 6-2